Niestety, w dobie epidemii koronawirusa i poluzowaniu obostrzeń w związku z wyjazdami, takie sytuacje mogą zdarzać się nagminnie. Wirus nie ma wakacji i atakuje znienacka, zarażając bez względu na wiek, płeć czy status.

Sytuacja miała miejsce w Rewalu w województwie zachodniopomorskim, gdzie na urlop przyjechało starsze małżeństwo ze Śląska. Kobieta w pewnym momencie poczuła się gorzej, odczuwając bóle w klatce piersiowej. Wpierw podejrzewano zawał, po czym zrobiono jej testy na koronawirusa, które wykazały obecność COVID-19. Badaniu został poddany również mąż chorej kobiety. Wkrótce okazało się również jest zarażony.

Jak przekazuje portal Wirtualna Polska, para trafiła do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie, na oddział zakaźny. Lekarze utrzymują, że małżonkowie są hospitalizowani, w dobrym stanie ogólnym.

Nieprzyjemna sytuacja spotkała 50 wczasowiczów z Rewala. Zostali objęci kwarantanną po tym, jak u starszego małżeństwa z ośrodka wykryto koronawirusa. Para pochodzi ze Śląska, trafiła do szpitala w Szczecinie.

Ośrodek wypoczynkowy w Rewalu zamknięty. Para ze Śląska z koronawirusem, pół setki osób na kwarantannie

Niestety, zgodnie z decyzją służb sanitarnych ośrodek wypoczynkowy w Rewalu trzeba było zamknąć i odizolować. 50 osób, które mogły mieć kontakt z zarażonymi są obecnie na kwarantannie. To nie tylko turyści, ale również personel ośrodka. Wszystkim zapewniono opiekę, zostaną pobrane wymazy na badania koronawirusa, a kwarantanna potrwa do 27 czerwca.

- Jednak według obowiązujących przepisów, jeśli osoby te będą miały negatywne wyniki testu na koronawirusa, zostaną z kwarantanny zwolnione wcześniej – przekazała w rozmowie z Wirtualną Polską Małgorzata Kapłan, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej w Szczecinie.

Turyści są zamknięci w pokojach, personel donosi im posiłki.

Jak informował portal „Życie”: KURIOZALNA SYTUACJA MOŻE STAĆ SIĘ UDZIAŁEM LEKARZY PRZEZ „TARCZĘ 4.0”. MOGĄ NAWET ODBYĆ KARĘ POZBAWIENIA WOLNOŚCI, EKSPERCI OSTRZEGAJĄ

Przypomnij sobie: MILIONY POLAKÓW ZŁAPIĄ SIĘ ZA KIESZENIE OD 1 LIPCA. WŁADZE NAKŁADAJĄ NA WSZYSTKICH OBYWATELI WYŻSZY PODATEK, WIADOMO, ZA CO ZAPŁACIMY ZNACZNIE WIĘCEJ

Portal „Życie” pisał również: KĄPIEL MOŻE SIĘ DLA NAS SKOŃCZYĆ BARDZO NIECIEKAWIE. NAD MORZEM POJAWIŁY SIĘ GROŹNE BAKTERIE, KONTAKT CZŁOWIEKA Z NIMI DOPROWADZA DO CIĘŻKIEJ CHOROBY