Nie ulega wątpliwości, że Ojciec Tadeusz Rydzyk jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych polskich postaci. Wielu Polaków nie darzy go szczególnym zaufaniem. Okazuje się, że duchowny może mieć niedługo spore kłopoty.

Ojciec Tadeusz Rydzyk będzie miał problemy?

Jak informuje portal Super Express, Watchdog Polska skierowała zarzuty w stronę organizacji prowadzonej przez Ojca Tadeusza Rydzyka - Lux Veritatis. Fundacja ta zajmuje się między innymi nadawaniem Telewizji Trwam.

Głównym zarzutem jaki przedstawił Watchdog jest brak transparentności finansowej firmy. Co więcej, Ojciec Rydzyk został także oskarżony przez Watchdog o popełnienie przestępstwa z art. 23 ustawy o dostępie do informacji publicznej w zbiegu z art. 231 par. 1 i 2 kodeksu karnego.

Jak wyjaśnia portal Super Express za zarzucane przestępstwa Ojcu Tadeuszowi Rydzykowi może grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Jak zaczęła się sprawa?

Jak się okazuje, Watchdog Polska już cztery lata temu, bowiem w 2016 roku zwróciła się do Lux Veritatis z prośbą o to, aby udostępnili do wiadomości publicznej listę przedsięwzięć, których podjęła się organizacja i które zostały jednocześnie sfinansowane ze środków publicznych.

Watchdog Polska chcieli uzyskać wykaz przedsięwzięć od 2008 roku. Okazuje się jednak, że Sieć Obywatelska nie otrzymała żadnej odpowiedzi od organizacji Ojca Rydzyka.

W wyniku braku odpowiedzi sprawa została skierowana do Sądu Administracyjnego. Ten nałożył na organizację Lux Veritatis grzywnę wynoszącą tysiąc złotych, a także ponownie wezwał fundację do udostępnienia danych. Jak się jednak okazuje, sprawa ponownie została zignorowana przez organizację.

Jaki będzie finał potyczki pomiędzy Siecią Obywatelską, a Ojcem Tadeuszem Rydzykiem? Czy kontrowersyjny duchowny odpowie przed sądem za swoje zaniechania?

🔴 Dziś rano nasz pełnomocnik Adam Kuczyński - Radca Prawny złożył do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli akt oskarżenia...

Gepostet von Sieć Obywatelska - Watchdog Polska am Freitag, 19. Juni 2020

Przypomnij sobie o… MATKA ROBERTA BIEDRONIA W ZASKAKUJĄCYCH SŁOWACH O KINDZE DUDZIE. CZY PONIESIE KONSEKWENCJE?

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: RYNEK PRACY MA POWAŻNE PROBLEMY. KOGO SZUKAJĄ NAJBARDZIEJ I CO TO OZNACZA DLA SZUKAJĄCYCH PRACY

Portal Życie pisał również o… BYŁ WIELKĄ GWIAZDĄ "IDOLA" I NAGLE ZNIKNĄŁ. JAK TERAZ ŻYJE SZYMON WYDRA