Kolejne ostrzeżenie w sprawie niebezpieczeństwa produktów spożywczych. To przysmak wielu Polaków, więc zagrożenie jest realne. Jego spożycie może skutkować nieprzyjemnymi dolegliwościami, trzeba więc mieć się na baczności.

Główny Inspektorat Sanitarny po raz kolejny zwrócił się do konsumentów z pilna informacją o wykryciu w jednym z produktów spożywczych, dostępnych w niemal każdym sklepie, pałeczek groźnej bakterii. Chodzi o szczepy Salmonelli, trzeba mieć się na baczności. Wiele osób nie wie, co grozi po zjedzeniu skażonego produktu. Możemy nawet wylądować w szpitalu.

Źródło: dlahandlu.pl
Źródło: dlahandlu.pl

Wycofano popularny produkt ze sprzedaży. GIS ostrzega przed jedzeniem go

Okazuje się, że tym razem badano 5 próbek popularnego produktu. W jednej z nich znaleziono bakterie Salmonella Amsterdam oraz Salmonella Livingstone. Mogą one być odpowiedzialne za wywołanie zatrucia pokarmowego, w ciężkich przypadkach można znaleźć się w szpitalu.

Jak podaje o2, sprawa dotyczy jednej z partii sezamu marki Kresto. Mowa o opakowaniu 200 gramów.

Producentem produktu jest VOG Polska Sp. z o.o., ul. Przemysłowa 8, 96-100 Skierniewice, sezam pochodzi z Indii. Partia ma numer L200551V464, zaś termin spożycia do 31.08.2021.

Źródło: bakalie24.pl
Źródło: bakalie24.pl

GIS zobowiązał producenta do wycofania produktu ze sprzedaży i pilnuje tego już od 18 czerwca, jednak część partii mogła znaleźć się w domach klientów. Właśnie dlatego należy bardzo uważać – spożycie produktu może nieść za sobą poważne konsekwencje.

Jeśli macie sezam od tego producenta – warto sprawdzić, czy nie pochodzi on z wadliwej partii. W takim przypadku GIS alarmuje, by pod żadnym pozorem nie spożywać sezamu, lepiej wyrzucić go i uniknąć ewentualnych późniejszych problemów.

Przypomnij sobie o… OGÓRKI NA SAŁATKĘ I DO KISZENIA: JAK PRAWIDŁOWO JE UPRAWIAĆ, ŻEBY BYŁY PYSZNE

Jak informował portal Życie: ŁUKASZ NOWICKI ODZYSKAŁ WIELKI SKARB! WRESZCIE MOŻE PODZIELIĆ SIĘ RADOŚCIĄ ZE ŚWIATEM

Portal Życie pisał również o… BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA PLAŻOWICZÓW. W POLSKIM MORZU WYKRYTO NIEBEZPIECZNE BAKTERIE