Jak przypomina „Gazeta Wyborcza” do płacenia abonamentu RTV zobowiązany jest każdy, kto posiada odbiornik radiowy i/lub telewizyjny i to niezależnie od tego, czy ma go w domu czy w samochodzie.

Miesięczna stawka za samo radio wynosi 7 złotych, a łącznie wraz z telewizorem 22,70 złotych. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że abonament RTV nie jest opłatą dowolną, tylko obowiązkiem. W razie jego niepłacenia czekają nas spore kary. Obliczono, że grzywna ma wynosić nawet 30-krotność miesięcznego abonamentu. Zatem odpowiednio 210 i 681 złotych.

Egzekucją z mocy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji kieruje Poczta Polska. Co ciekawe, jeśli przestaliśmy płacić za wcześniej zarejestrowane urządzenia to PP może od nas żądać ich zwrotu za okres do 5 ostatnich lat.

Poczta Polska ściga unikających abonamentu. Srogie kary czekają na Polaków!

Niestety, zgodnie z informacjami „GW”, cytowanej przez money.pl, Poczta Polska żąda zapłaty nie tylko od uchylających się od wcześniejszego obowiązku, ale ściga wszystkich, których ma w swojej bazie abonentów. Zdarzało się, że osoby, które wyrejestrowały odbiornik otrzymują pismo do zapłaty! Dlaczego? Poczta Polska obchodzi problem niemożności sprawdzenia przez kontrolera, czy telewizor w mieszkaniu jest czy go nie ma i nalicza opłaty z góry, bez sprawdzenia.

Poczta Polska informuje również, że osoby, które z różnych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji finansowej lub mają prawo do zwolnienia z opłat abonamentu mogą złożyć wniosek do KRRiT w sprawie umorzenia abonamentu. Takich skarg rozpatrzono już ponad 63 tysiące w zeszłym roku.

Przypomnij sobie o… MATKA ROBERTA BIEDRONIA W ZASKAKUJĄCYCH SŁOWACH O KINDZE DUDZIE. CZY PONIESIE KONSEKWENCJE?

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: RYNEK PRACY MA POWAŻNE PROBLEMY. KOGO SZUKAJĄ NAJBARDZIEJ I CO TO OZNACZA DLA SZUKAJĄCYCH PRACY

Portal Życie pisał również o… BYŁ WIELKĄ GWIAZDĄ "IDOLA" I NAGLE ZNIKNĄŁ. JAK TERAZ ŻYJE SZYMON WYDRA