To było do przewidzenia – koronawirus dotarł do jednej z firm kurierskich działających na terenie Polski. Chodzi o mazowiecki oddział, gdzie u 46 pracowników wykryto koronawirusa. Chorych może być jednak więcej, gdyż reszta pracowników jest badana przez służby sanitarne.

Sytuacja w mazowieckim oddziale firmy kurierskiej rozwożącej paczki po całej Polsce. Zarażeniu koronawirusem uległo około 50 pracowników. Ognisko koronawirusa wykryto w popularnej firmie DHL. Ta informacja wystraszyła klientów sklepów online, którzy obawiają się, że kontakt z kurierem może się dla nich skończyć zachorowaniem. DHL odniósł się do sprawy.

Koronawirus w firmie kurierskiej DHL. Ognisko znalezione w oddziale w Sochaczewie

Ognisko koronawirusa, o którym mowa zostało wykryte przez służby sanitarne w firmie DHL Supply Chain na terenie Sochaczewa. Dziś wiadomo, że zakażonych jest dokładnie 46 osób, ale ta liczba może wzrosnąć, gdyż przeprowadzane są kolejne badania. Dziś na kwarantannie przebywa łącznie 331 pracowników firmy i ich rodziny.

Klientów firmy może uspokoić fakt, że oddział w Sochaczewie nie rozwozi paczek po domach bezpośrednio, lecz działa jako łańcuch dostaw między przedsiębiorstwami i magazynuje paczki. Ryzyko, że zakazimy się paczką, która przejdzie przez sochaczewski oddział DHL jest zatem niewielkie.

- Bezwzględnie stosujemy się do zaleceń odpowiednich służb sanitarnych. Zgodnie z wytycznymi, osoby podejrzane o bezpośredni kontakt z pracownikami zakażonymi, zostały bezzwłocznie poinformowane o zagrożeniu oraz poddane kwarantannie. Dodatkowo, Powiatowa Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna zarządziła wykonanie testów wszystkim pracownikom pracującym w magazynie w Sochaczewie – informuje DHL w oficjalnym komunikacie, cytowanym przez portal Pikio.pl.

Nie musimy się obawiać, że zamówione przez nas towary, które przeszły przez oddział DHL zarażą nas koronawirusem. Firma zadbała o to, by paczek nie dostarczały osoby, które mogą być chore na COVID-19.

Jak informował portal „Życie”: DOMOWY SPOSÓB NA PIĘKNE STORCZYKI. WYSTARCZY DODAĆ DO NICH JEDNĄ RZECZ. BĘDĄ ROSŁY JAK SZALONE

Przypomnij sobie: POPULARNY LEK ZAKAZANY PRZEZ KOMISJĘ EUROPEJSKĄ. GIF WYCOFUJE GO Z OBROTU POD RYGOREM NATYCHMIASTOWEJ WYKONALNOŚCI. O JAKI LEK CHODZI

Portal „Życie” pisał również: IMGW OSTRZEGA PRZED NIEBEZPIECZNĄ POGODĄ. DLA JAKICH WOJEWÓDZTW WYDANO OSTRZEŻENIA