Aby kwiaty rosły jak szalone, trzeba o nie odpowiednio dbać. Co roslina to upodobania, jak się okazuje storczyki mają je naprawdę niecodzienne. Niewielu wie, ze najlepszym nawozem dla tych kwiatów jest wywar przygotowany z ... czosnku!

Dlaczego akurat czosnek?

Czosnek to świetny sposób na dostarczenie roślinie cennych wartości odyzwczych takich jak np. potas, magnez, miedź, żelazo, chrom, selen. Co więcej czosnek takze skutecznie odpędza mszyce. Dodatkowo odpowiada za dłuższe kwitnienie rosiny, większą ilość pojawiających się kwiatów a także ma właściwości bakteryjno i grzybiczobójcze.

Czosnek. Źródło: legit.ng
Czosnek. Źródło: legit.ng
Czosnek. Źródło: legit.ng

Przepis na czosnkowy nawóz

Składniki:

1 litr ciepłej wody,

3 ząbki czosnku

Czosnek należy zblendować lub przecinać przez praskę. Letnią wodę w temperaturze mniej więcej 35 stopni należy wlać do słoika. Dodaj do niej rozgnieciony czosnek, zakręć i wstrząśnij. Odstaw na 24 godziny.

Przygotowany wywar przelej do miski i wstaw do niej storczyka. Pozwól, by korzenie rośliny nasiąknęły mieszanką przez około 30 minut. Następnie wyciągnij roślinę i włóż do doniczki.

Co ważne, niektórzy twierdza że czosnek odpowiedzialny jest za powstawanie na liściach storczyków przebarwień, aby tego uniknąć, sprawdź najpierw jak mieszanka podziała na twoje kwiaty. Wykorzystaj do tego jeden z nich, jeżeli się sprawdzi, możesz poddać kuracji kolejne rośliny.

Jeśli kuracja zadziała, twoje storczyki będą dłużej niż zwykle kwitły, a także obrodzą się pięknymi kwiatami.

Jakie właściwości ma storczyk falenopsis? Źródło: You Tube
Jakie właściwości ma storczyk falenopsis? Źródło: You Tube
Jakie właściwości ma storczyk falenopsis? Źródło: You Tube

Przypomnij sobie o… KROCIONOGI JUŻ NIGDY NIE BĘDĄ PROBLEMEM. MOŻNA SIĘ ICH POZBYĆ Z OGRODU W BARDZO PROSTY SPOSÓB