Jeden z nauczycieli w komisji egzaminacyjnej wieluńskiego liceum miał koronawirusa. Teraz pod kwarantannę trafił personel placówki oraz uczniowie. Jeden nich może nie miec mozliwości przystąpienia do kolejnego egzaminu.
Blisko 30 osób objętych zostało kwarantanną po tym, jak okazało się, że jeden z nauczycieli zasiadających w komisji egzaminacyjnej ZS nr 1 i I LO w Wieluniu, ma koronawirusa. Co najgorsze uczniowie maja jeszcze egzaminy. Najprawdopodobniej nie będą mogli wziąć w nich udziału.

Matura screen Dziennik.pl
Matura screen Dziennik.pl

Jak się okazuje informacja o tym, że nauczyciiel miał koronawirusa wyszła na jwa wczoraj. Jak wyjaśnia dyrektor sanepidu Barbara Sułkowska, nauczyciel zasiadał w komisjach egzaminacyjnych tegorocznych matur. Wszyscy uczniowie, którzy zdawali maturę w obecności zakazonego objęci zostali kwarantanną.
- Wieluński sanepid wykona im badania więc jest duża szansa, że będa mogli spokojnie podejść do kolejnej części egzaminów w następnym tygodniu – mówi dyrektor ZS nr 1.
O sprawie zadecyduja wyniki badań uczniów. Wyniki powinny pojawić się już w poniedziałek.

Rozwój pandemii koronawirusa w Polsce

Wydawać by się mogło, że sytuacja związana z koronawirusem w Polsce jest dość opanowana – wszystko ze względu na fakt, że rząd zdejmuje kolejne obostrzenia, co sugeruje, że jesteśmy w stanie kontrolować rozwój pandemii. Niestety, to tylko mylne wrażenie – doniesienia o kolejnych zachorowaniach oraz ogniskach COVID-19 pokazują, że prawda jest zgoła inna.

Matura 2020 uniewążniona?/screen Pixabay
Matura 2020 uniewążniona?/screen Pixabay

To też może cię zainteresować: Domowy sposób na piękne storczyki. Wystarczy dodać do nich jedną rzecz. Będą rosły jak szalone

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Popularny lek zakazany przez Komisję Europejską. GIF wycofuje go z obrotu pod rygorem natychmiastowej wykonalności. O jaki lek chodzi

O tym się mówi: IMGW ostrzega przed niebezpieczną pogodą. Dla jakich województw wydano ostrzeżenia