Warszawskie przedszkole na ulicy Latoszki zostało zamknięte przez stołeczny sanepid ze względu na wykrycie u jednego z pracowników placówki koronawirusa. To już kolejna taka sytuacja w ciągu ostatniego czasu.

Zdecydowano o zamknięciu placówki na czas dezynfekcji i ustaleniu innych chorych, którzy mogli się zarazić poprzez bezpośredni kontakt.

Jak informuje Polsat News, cytowane przez portal Pikio.pl, przedszkole, które na co dzień miało pod opieką blisko setkę dzieci zostało zamknięte do odwołania ze względu na wykrycie koronawirusa u pięciu pracowników placówki.

Po otwarciu przedszkola, na skutek decyzji polskich władz o luzowaniu obostrzeń, do placówki wróciło około 30 dzieci.

Koronawirus miał zostać wykryty u pracowników personelu pomocniczego. Sanepid zamknął przedszkole na Latoszki, a dzieci i rodziców skierowany na kwarantannę. Jako pierwszy pod kątem koronawirusa został woźny. U grupy innych pracowników, która miała kontakt z mężczyzną również wykryto wirusa.

fot. Pixabay

Koronawirus w warszawskim przedszkolu. Dzieci na kwarantannie, kolejne testy w toku

Sanepid będzie sukcesywnie badał wszystkich, którzy przebywali w przedszkolu. W Warszawie to drugie przedszkole, które zostało w ostatnim czasie zamknięte przez koronawirusa. Najpierw SARS-CoV-2 został znaleziony w placówce na Ursusie.

Tu koronawirusa wykryto u przedszkolaka, który miał zarazić się od rodziców. Tym samym, przedszkole na ulicy Ryżowej na Skoroszach zostało zamknięte do odwołania. Dzieciaki, które chodziły z chłopcem do jednej grupy również trafiły na kwarantannę.

Źródłem zakażenia miał być ojciec dziecka. Podobnie jest z przedszkolem na warszawskiej Woli, jednak tu sanepid nie zdecydował o zamknięciu placówki. Na kwarantannę wysłano 11 dzieci z jednej grupy.

Przypomnij sobie o… CZY POLACY ZAPOMNIELI JUŻ O PANDEMII KORONAWIRUSA? NASZE ZACHOWANIA MOGĄ MIEĆ NEGATYWNE SKUTKI

Jak informował portal Życie: JAK KORONAWIRUS WPŁYNĄŁ NA INNE CHOROBY? ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA ZABRAŁA GŁOS W TEJ SPRAWIE

Portal Życie pisał również o… NIKT NIE PRZYPUSZCZAŁ, ŻE TAK ZAKOŃCZY SIĘ JEDNO Z WESEL. GOŚCIE ZAKAŻENI KORONAWIRUSEM