Jak donoszą media, jeśli rząd spełni wszystkie swoje obietnice, to emeryci oraz renciści mogą w przyszłym roku zyskać nawet 2 tysiące złotych ekstra gotówki!

Ekstra pieniądze dla emerytów i rencistów

Portal Fakt.pl informuje, że już w przyszłym roku, a dokładnie w marcu emeryci oraz renciści otrzymają waloryzację kwotowo - procentową. Może to skutkować zwiększeniem wypłat świadczeń o nawet 57 złotych netto.

Jak się jednak okazuje, gdyby rząd zastosował waloryzację procentową, to emeryci oraz renciści mogliby stracić nawet połowę tej kwoty.

Co więcej, mimo obecnie panującego kryzysu rząd twierdzi, że bez problemu będzie w stanie wypłacić świadczeniobiorcom zarówno „trzynastki” jak i „czternastki”.

– Zgodnie z naszą obietnicą 14. emerytura będzie wypłacona - potwierdził premier Mateusz Morawiecki kilka dni temu podczas rozmowy w radio RMF FM.

Jak informuje portal Fakt na tę chwilę nie został uchwalony jeszcze projekt ustawy dotyczącej „czternastek”. Jak wiemy ich wysokość ma wynosić 1300 złotych brutto, co daje 1063 złote na rękę.

Podsumowując, wszystkie dodatkowe kwoty, okazuje się, że świadczeniobiorcy mogą wzbogacić się nawet o 2120 złotych! To dość spora kwota, która na pewno ucieszy niejedną osobę.

Do kogo trafią pieniądze?

Jak się okazuje do „trzynastek” uprawnione będą wszystkie osoby, którym przysługuje prawo do emerytury lub renty na dzień 31.03.2021 roku. Jeśli natomiast chodzi o „czternastki” to prawo do renty lub emerytury musi przysługiwać do dnia 31.10.2021 roku.

„Trzynastka”, tak jak w poprzednich latach, będzie wynosić tyle, ile minimalna emerytura, tak samo jak „czternastka”, jednak to drugie świadczenie w pełnym wymiarze będzie przysługiwać tylko osobom, których emerytura lub renta nie przekracza 2500 złotych netto. W pozostałych przypadkach, świadczenie to będzie odpowiednio zmniejszane.

Wypłaty „trzynastek” mają ruszyć już w kwietniu 2021 roku, natomiast „czternastki” trafią do świadczeniobiorców dopiero w listopadzie, a do niektórych nawet w grudniu 2021 roku.

Przypomnij sobie o… SKUTECZNE I TANIE SPOSOBY NA UCIĄŻLIWE KOMARY. DZIĘKI ICH WYKORZYSTANIU ZAPOMNISZ O PROBLEMIE ZE SWĘDZĄCYMI UGRYZIENIAMI

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: RAPORT Z SYTUACJI SZPITALI. STAWKA DZIENNA WYŻYWIENIA POZOSTAWIA WIELE DO ŻYCZENIA

Portal Życie pisał również o… BYŁA PO DRUGIEJ STRONIE 27 MINUT. WYZNAŁA, CO ZOBACZYŁA