Jak podaje portal „Pikio”, resort zdrowia na bieżąco informuje o tym, jak w naszym kraju wygląda sytuacja epidemiczna w naszym kraju. Co dziennie publikowane są raporty mówiący o ilości nowych przypadków, ofiar śmiertelnych, ilości ozdrowieńców, czy choćby liczby przeprowadzonych testów. Teraz ministerstwo poinformowało o prognozach na nadchodzące miesiące. Czy takiej wiadomości spodziewali się Polacy?

Walka z epidemią koronawirusa

W rozmowie z „Do Rzeczy”, Łukasz Szumowski odniósł się do bieżącej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa w naszym kraju. Z każdym kolejnym tygodniem znoszone są lub łagodzone kolejne obostrzenia. Nie musimy już zasłaniać nosa i ust na świeżym powietrzu, otworzono też kina, teatry, czy siłownie. Czy to oznacza koniec epidemii?

Łukasz Szumowski podkreślił, że jak na razie udaje nam się wychodzić obronną rękę z pandemii, co w dużej mierze jest zasługą szybkiej i stanowczej reakcji na zagrożenie. „Epidemię udaje się opanować, ponieważ bardzo dobrze zareagowało państwo, wszystkie jego służby: inspekcja sanitarna, NFZ, wojewodowie, służby mundurowe. Bardzo dobrze zareagowało środowisko medyczne: lekarze, pielęgniarki, ratownicy, cały personel medyczny. Wspaniale zareagowało społeczeństwo” – podkreślił w rozmowie z „Do Rzeczy”.

YouTube

Tak mogą wyglądać nadchodzące miesiące

Minister Zdrowia powiedział również, jak mogą wyglądać nadchodzące tygodnie i miesiące. Szumowski przyznał, że nie jest możliwe całkowite kontrolowanie epidemii. Podkreślił, że nie ma danych, które wskazywałyby, że szczyt zachorowań może nastąpić w dniu wyborów, a Polska jest w pełni przygotowana na drugą falę zachorowań na COVID-19.

„Poza ogniskami we wszystkich województwach mamy spadek liczby zachorowań. [...] Możemy wrócić do szpitali jednoimiennych, są respiratory, środki ochrony. To zupełnie inna sytuacja niż w marcu” – podkreślił Łukasz Szumowski.

Pixabay

Spodziewaliście się takiej odpowiedzi?

To też może cię zainteresować: Minister Łukasz Szumowski zdradził wielką tajemnicę. Polakom się to nie spodobało, tyle kosztowało zamknięcie granic

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Szymon Hołownia pochwalił się spędzonymi z rodziną chwilami. Internauci zachwyceni jego córeczką

O tym się mówi: Niezwykła pszczoła pojawiła się w Polsce. Czy jest bezpieczna