Jak podaje "Interia", dla wielu z nas wyczarowanie obrazu pszczoły obejmuje żółte paski i czarne paski. Ale czy wiesz, że pszczoły mogą być fioletowe? Tak, wróciły do Polski po 70 latach nieobecności!

Gdy nadleci, nie wpadaj w panikę

Ziemia jest domem dla ponad 20 000 gatunków pszczół, które różnią się znacznie kolorem, kształtem i rozmiarem, według Inside Science, który opublikował krótki pokaz niektórych mniej znanych pszczół. Ta, o której piszemy JEST POD OCHRONĄ!

Jest tylko jedna możliwa reakcja, kiedy ją zobaczysz po raz pierwszy. Co to do diabła jest? Wygląda jak pszczoła, ale jest większa niż jakakolwiek pszczoła, którą widziałeś wcześniej i nie ma żółtych i pomarańczowych pasków typu pszczół - wydaje się być ciemnoniebieska, gdy leci w powietrzu.

YT

To około trzy razy więcej niż największy trzmiel. Być może zaskoczyło Cię to na wakacjach w Morzu Śródziemnym lub w innych ciepłych klimatach, ale w przeciwnym razie prawdopodobnie nie spotkasz czegoś takiego. Ale teraz możesz to zobaczyć na przykład w Polsce lub Wielkiej Brytanii - zadrzechnia fioletowa, największa i najbardziej niezwykła pszczoła w Europie, przekroczyła Kanał La Manche i rozpoczęła zadamawianie.

YT

Mimo, że jest to jeden z najstraszniejszych owadów, na jaki kiedykolwiek można zwrócić uwagę (zwykle mierzy co najmniej 25 mm do 40 mm długości, ale wydaje się znacznie większy w locie), jest to fiołek, a nie gwałtowna pszczoła cieśli. To nie jest zabójcza pszczoła; nie jest agresywna i mało prawdopodobne jest użądlenie. Nazwa pochodzi od fioletowych skrzydeł, które podczas lotu wydają niebieski blask czarnemu ciału.

Jedna z internautek opublikowała post na Facebooku z ostrzeżeniem, by nie krzywdzić tych owadów, gdyż nie są one agresywne i groźne.

Możliwe, że ta ogromna pszczoła pojawi się u kogoś w ogrodzie, 2.5 do 3,5 cm, czarna pszczoła ze skrzydłami. Największy gatunek pszczół w Europie i nie żaden szerszeń! Pszczoła Xylocope jest bezpieczna, solitarnie żywa i nie dźgnie. Duży tak, hałasuje podczas latania jak duży robak, ale nic więcej. Proszę o udostępnianie.


Facebook/Tina Foster

O tym pisaliśmy: Była partnerka Kuby Wojewódzkiego pochwaliła się w sieci nowym związkiem. Internauci zarzucają, że nowy partner wygląda tak samo, jak dziennikarz

Zerknij: Wikariusz odważył się odpowiedzieć na niewygodne pytania. Szczerze opowiedział, na co przeznaczane są datki z "tacy"