Naprawdę, widząc wyliczenia ekonomistów dotyczące skutków epidemii koronawirusa w Polsce i wpływ na deficyty finansowe można złapać się za głowę. Choć obostrzenia, zamknięcie granic i ogólnonarodowa kwarantanna były koniecznością to bilans ponad trzech miesięcy epidemii w naszym kraju nie maluje naszej sytuacji ekonomicznej w różowych barwach. Przez koronawirusa nasza gospodarka straciła naprawdę wiele. Minister Łukasz Szumowski mówi o miliardach złotych!

Minister Łukasz Szumowski powiedział wprost o kwotach, jakie Polska straciła przez koronawirusa. Wysokość tych kwot powala na kolana!

W trakcie XV Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” jaki miał miejsce w ostatni weekend 12-14 czerwca nie było możliwe spotkanie się realnie, zatem całe wydarzenie odbyło się drogą elektroniczną. Wśród zaproszonych honorowych gości był minister zdrowia Łukasz Szumowski, który zaczął mówić o stratach finansowych, jakie dotknęły nasz kraj w związku z epidemią koronawirusa. To naprawdę wielkie sumy!

Okazuje się bowiem, że tylko tydzień zamknięcia granic to dla Polaków utrata „miliardów złotych”! przypominamy, że zostały one otwarte dopiero 13 czerwca w sobotę, po blisko 3 miesiącach lockdownu. Nietrudno policzyć, o jak wielkich sumach mówimy!

- Ale te koszty mogliśmy ponieść i zdecydowaliśmy się na te koszty, dlatego że gospodarka polska przez cztery lata rządów Prawa i Sprawiedliwości, była w takim dobrym stanie, że mogliśmy przez te trzy miesiące poświęcić na to naprawdę gigantyczne pieniądze, żeby ratować ludzi – powiedział w trakcie zjazdu minister Łukasz Szumowski, cytowany przez PAP i „Super Express”.

Minister Szumowski podkreślił również, że zakupiony sprzęt dotarł do Polski w porozumieniu z Ambasdadą Stanów Zjednoczonych w Polsce, a Komisja Europejska nie zapewniła spodziewanej pomocy.

- A mówienie, że Komisja Europejska zapewni sprzęt... Do dzisiaj ten sprzęt nie dotarł. A jak dotarł, to tak, jak z maseczkami, okazało się, że były wadliwe – powiedział Łukasz Suzmowski.

Mowa była także o oszustwach związanych z faktycznym niespełnianiem norm przez kupiony w Chinach sprzęt i brak atestów.

Przypomnij sobie o… SKUTECZNE I TANIE SPOSOBY NA UCIĄŻLIWE KOMARY. DZIĘKI ICH WYKORZYSTANIU ZAPOMNISZ O PROBLEMIE ZE SWĘDZĄCYMI UGRYZIENIAMI

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: RAPORT Z SYTUACJI SZPITALI. STAWKA DZIENNA WYŻYWIENIA POZOSTAWIA WIELE DO ŻYCZENIA

Portal Życie pisał również o… BYŁA PO DRUGIEJ STRONIE 27 MINUT. WYZNAŁA, CO ZOBACZYŁA