Ministerstwo Zdrowia wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia od samego początku pandemii zapewniali, że wszyscy pracownicy służby zdrowia, którzy walczą z epidemią koronawirusa w Polsce mogą spodziewać się specjalnych dodatków finansowych za prace w trudnych warunkach epidemiologicznych.

W końcu narażają zdrowie i życie po to, by ratować zakażonych, szczególnie w ciężkim stanie. Instytucje przelały już pieniądze na konta lekarzy, pielęgniarek czy ratowników medycznych. Jedna z pielęgniarek postanowiła pokazać w Internecie, jakie kwoty otrzymali pracownicy służby zdrowia.

Pielęgniarka pokazała, jaki dodatek otrzymali pracownicy służby zdrowia za pracę w pandemii. Kwota zwala z nóg!

Zrzut ekranu z konta wykonany przez jedną z polskich pielęgniarek i opublikowany w sieci robi prawdziwą furorę wśród internautów. Kobieta chciała zademonstrować, jakie kwoty dodatku za pracę w niebezpiecznych warunkach otrzymali pracownicy służby zdrowia. Suma widniejąca na przelewie oburzyła wiele osób.

Gdy tylko ogłoszono stan epidemii w Polsce wiadomo było, że najbardziej obciążoną grupą zawodową stanie się służba zdrowia. Pielęgniarki i lekarze mają pełne ręce roboty, a ich praca stała się obiektem od podziwu po drwiny, a nawet nienawiść i wykluczenie. Dodatkowo, z racji kiepskiego poziomu opieki zdrowotnej nie mieli lekko pracując często na granicy przepisów.

Pojawił się zatem pomysł, by lekarze i pielęgniarki otrzymali dodatek motywacyjny za pracę w trudnych warunkach. Gdy NFZ dokonał przelewów wielu osobom otworzyły się oczy. Jak informuje portal Pikio.pl, na wyciągu z konta pewnej pielęgniarki z Krakowa widnieje kwota dodatku w wysokości… 4,25 złotych! Lekarz, który skomentował tę sytuację, powiedział:

- Od razu można sobie życie na nowo ułożyć – rzucił z ironią lekarz.

Dodajmy, że kobieta przepracowała w maju łącznie 252 godziny. Portal Money.pl dotarł do biura prasowego NFZ, by ustalić, czy nie doszło do pomyłki. Okazuje się, że nie, a premia motywacyjna została obliczona na podstawie szczegółowych warunków.

Przypomnij sobie o… SKUTECZNE I TANIE SPOSOBY NA UCIĄŻLIWE KOMARY. DZIĘKI ICH WYKORZYSTANIU ZAPOMNISZ O PROBLEMIE ZE SWĘDZĄCYMI UGRYZIENIAMI

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: RAPORT Z SYTUACJI SZPITALI. STAWKA DZIENNA WYŻYWIENIA POZOSTAWIA WIELE DO ŻYCZENIA

Portal Życie pisał również o… BYŁA PO DRUGIEJ STRONIE 27 MINUT. WYZNAŁA, CO ZOBACZYŁA