Niestety, to żaden powód do radości. Tzw. polska aleja tornad już wkrótce może stać się jednym z najczęściej powtarzanych haseł w polskich mediach. Od kilku lat nad Polską przechodzą gwałtowne zjawiska pogodowe, które przybierają na sile.

Synoptycy nie mają dla nas najlepszych wiadomości. Specjalistom z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej udało się ustalić miejsce, w których najczęściej mogą pojawiać się trąby powietrzne. Mieszkańcy tych regionów muszą się mieć na baczności!

IMGW ustaliło polską aleję tornad. Mieszkańcy tych regionów muszą uważać na pogodę!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej umieścił na swojej stronie internetowej prognozowaną polską aleję tornad. Co to oznacza? Trąby powietrzne, które w Polsce są wciąż nowością będą miały w naszym kraju swoje „ulubione miejsce” pojawiania się i przechodzenia wraz z frontami ciepłego i zimnego powietrza. Mieszkańcy których regionów będą mogli spodziewać się tornad?

źródło: Pixabay

IMGW przyznało, że trąba powietrzna w Kaniowie stała się inspiracją do stworzenia możliwej ścieżki przechodzenia niebezpiecznych wirów powietrznych w naszym kraju.

- Podobna dyskusja toczyła się w 2007 i 2008 roku, kiedy seria najsilniejszych jak dotąd trąb powietrznych w Polsce dotknęła Śląsk, Opolszczyznę, Ziemię Łódzką oraz Mazowsze i Podlasie. Czy faktycznie mamy w kraju obszary szczególnie narażone na te ekstremalne zjawiska? Odpowiedź brzmi "tak”! – możemy przeczytać w komunikacie IMGW, cytowanym przez Pikio.pl.

Co zaskakujące, najbardziej na przechodzenie trąb powietrznych narażeni są mieszkańcy Pomorza i terenów nadmorskich! Tu właśnie między latem a jesienią mogą powstać trąby wodne. Jednak południe jest równie mocno zagrożone. Chodzi o województwa śląskie, opolskie, małopolskie, świętokrzyskie, mazowieckie i łódzkie.

Przypomnij sobie o… KOLEJNA PRZEPOWIEDNIA KRZYSTOFA JACKOWSKIEGO SIĘ SPRAWDZIŁA? O CO CHODZI

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: W MUZEUM NARODOWYM ODKRYTO PRZYPADKI KORONAWIRSUA. JAK OBECNIE WYGLĄDA SYTUACJA?

Portal Życie pisał również o… NIEZWYKŁE PRZEPOWIEDNIE MITARA TARABIĆA. "BĘDZIE DUŻO ŻYWNOŚCI W MIASTACH I WSIACH, ALE BĘDZIE ONA ZATRUTA"