Sensacyjne wieści z Ukrainy! Prezydent Wołodymyr Zełenski musiał całkowicie zmienić tryb pracy w związku z wykryciem u jego żony, Ołeny koronawirusa. Pierwsza Dama miała wykonany test na COVId-19 i okazało się, że jest zakażona. Badanie prezydenta nie wykryło w jego organizmie SARS_CoV-2, ale przez wzgląd na możliwość zakażenia się w ciągu najbliższych dni głowa Ukrainy musiała zrezygnować ze spotkań osobiście.

Prezydent Ukrainy zgodnie z Konstytucją tego kraju nie może nikomu przekazać swoich obowiązków, zatem zdecydowano, by pracował w trybie zdalnym, bez kontaktu z innymi osobami.

- Stan zdrowia Wołodymyra Zełenskiego pozwala na wykonywanie swoich obowiązków służbowych. Prezydent przeszedł test na obecność koronawirusa. Wynik był negatywny – cytuja oficjalny komunikat dziennikarza TVN24 BiS.

Zgodnie z decyzją służb sanitarnych prezydent będzie przechodził testy na koronawirusa codziennie, zostaną mu również wykonane inne badania lekarskie. W ciągu najbliższych dwóch tygodni prezydent nie będzie mógł uczestniczyć osobiście w spotkaniach służbowych ani prywatnych. Wszelkie narady z ministrami, kontakty dyplomatyczne, rozmowy z dziennikarzami i inne obowiązki będą odbywały się za pośrednictwem wideokonferencji.

Zełenski nie będzie także brał udziału w imprezach masowych, ani wyjazdach służbowych ze stolicy Ukrainy, Kijowa. W grupie osób przebywających z prezydentem zostaną najbliżsi pomocnicy i ochrona.

- Wyjątki są możliwe tylko w sytuacji nadzwyczajnej, która wymagać będzie natychmiastowej reakcji głowy państwa zgodnie z jego uprawnieniami konstytucyjnymi – przekazała kancelaria prezydenta Ukrainy.

Pierwsza Dama Ukrainy ma koronawirusa. Prezydent zostanie odizolowany

Przyczyną tego jest koronawirus wykryty u żony Wołodymyra Zełenskiego, Ołeny. Pierwsza Dama poinformowała kraj o swojej chorobie osobiście w piątek. Ma czuć się dobrze, nie przebywa w szpitalu. Jak sama powiedział jednak na facebooku, nie rozumie, jak do tego doszło, skoro cała rodzina przestrzega zaleceń, nosi maseczki, rękawiczki i ogranicza kontakty do minimum.

Oficjalnie na Ukrainie wykryto 30506 przypadków COVId-19. 880 zmarło, wyzdrowiało do tej pory ponad 14 tysięcy osób.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA W TRUDNYCH CHWILACH MOŻE LICZYĆ NA PRZYJACIELA. CZYŻBY ODPŁACAŁ SIĘ ZA TO, CO ZROBIŁ DLA NIEGO PAWEŁ KRÓLIKOWSKI

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: NOWE ZMIANY W PRZEPISACH DLA KIEROWCÓW. MOŻESZ ZAPŁACIĆ MANDAT W WYSOKOŚCI 5 TYSIECY ZLOTYCH, NIE PROWADZĄC NAWET POJAZDU. O CO CHODZI

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: DŁUGOTERMINOWA PROGNOZY POGODY NA LATO BUDZI NIEPOKÓJ. METEOROLODZY TWIERDZĄ, ŻE BĘDZIEMY SIĘ ZMAGAĆ Z GWAŁTOWNYMI ZJAWISKAMI ATMOSFERYCZNYMI I SUSZĄ