W najnowszym wydaniu programu „Newsroom” Wirtualnej Polski przedstawił swój pogląd na bezpieczeństwo w trakcie tegorocznych procesji Bożego Ciała. Choć w tym roku zostały one decyzją ogromnej większości diecezji okrojone wyłącznie do przemarszu wokół kościołów, a wierni są zachęcani do adoracji Najświętszego Sakramentu w indywidualny sposób to zagrożenie, choć mniejsze, cały czas istnieje.

Stąd ważne jest, by zachować w przypadku podobnych uroczystości dystans społeczny i mieć na twarzy maseczkę.

- Jeśli nie będzie się na siebie kaszlało, dmuchało to szansa zakażenia jest niewielka. Natomiast, jeśli będzie to tłum bez masek, bez niczego, lekceważył, śmiał się z wirusa i takich profesorów, którzy opowiadają, że jakiś tam wirus krąży i choroba jest, to skończy się to katastrofą – wyjaśnił bez ogródek lekarz.

Profesor Simon, który jest specjalista ds. chorób zakaźnych napomniał również, że choć obecnie oddziały zakaźne są zmniejszane, bo nie ma już takiego zapotrzebowania na chorych do hospitalizacji to zagrożenie wciąż istnieje i trzeba przygotować się na jesienną drugą turę. Zwrócił także uwagę na inne schorzenia ze swojej dziedziny.

- Musimy zacząć przyjmować przypadki z innymi chorobami zakaźnymi. To tak nie może być, że leczymy tylko COVID, a inni mają umrzeć - trafnie zauważył prof. Simon.

Profesor Krzysztof Simon prosi o stosowanie maseczek i zachowywanie dystansu społecznego, mimo luzowania obostrzeń

Zapytany o zbliżające się wybory prezydenckie i kampanię, lekarz zachęcił wszystkich do noszenia maseczek w trakcie spotkań kandydatów na prezydenta. Apelował również o noszenie profesjonalnych maseczek, a nie uszytych z byle jakich materiałów.

- To jest rozsądne, przemyślane i zachęcałbym do takich zachowań. Tłumy przychodzą na spotkania, zwolenników i przeciwników, ale przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa. Szanujmy się nawzajem – wytłumaczył prof. Simon w programie „Newsroom” WP.

źródło: Wirtualna Polska "Newsroom"

Przypomnij sobie o… HANNA LIS GRATULUJE MAJDANOM NARODZIN DZIECKA. CZEGO ŻYCZYŁA CHŁOPCU?

Jak informował portal Życie: ODKRYTO TAJEMNICE ZENKA MARTYNIUKA I MARCINA MILLERA. JAKIE POKĄTNE INTERESY PROWADZĄ GWIAZDY DISCO POLO

Portal Życie pisał również o… ANNA LEWANDOWSKA POCHWALIŁA SIĘ WYCZYNAMI CÓRECZKI. DZIEWCZYNKA JUŻ TRENUJE