Boże Ciało 2020. Czy wierni przestrzegali zasad?
– Zachowajcie 2-metrowy dystans między sobą, natomiast jeśli nie będzie to możliwe, załóżcie maseczki zasłaniające usta i nos. Wszyscy się zmieścimy — miał mówić biskup w Łowiczu.
Jak się jednak okazuje, nie wszyscy przestrzegali zasad bezpieczeństwa. Jak podaje Wirtualna Polska, wierni uczestniczący w procesji w Łowiczu nie posiadali maseczek.
– Duża część osób, która postanowiła ruszyć za procesją, miała na sobie maseczki. Gorzej z biernymi obserwatorami, którzy zgromadzili się wokół barierek. Widziałam całe rodziny z dziećmi, które nie zachowywały należytych odstępów i nie osłaniały nosa i ust. Część księży też nie miała maseczek, co nie jest najlepszym przykładem dla wiernych – opowiada w rozmowie z WP 26-letnia Julia.

Boże Ciało. Źródło: gazetawroclawska.pl
Boże Ciało. Źródło: gazetawroclawska.pl
Boże Ciało. Źródło: gazetawroclawska.pl

Duchowni przypominają, że obowiązują pewne zasady bezpieczeństwa. Jakie? W uroczystości może uczestniczyć maksymalnie 150 osób, wszystkie z nich mają obowiązek zakrycia ust oraz nosa.
Jak opowiada mieszkanka Łowicza, podd katedrą rozdawane były darmowe maseczki ochronne. Niestety nie wszyscy skorzystali. Jak stwierdziła większość z nich zakrywanie nosa jest dla nich mało komfortowe.
– Nie wyobrażam sobie zakrywać dziś nosa i ust. Pogoda jest słoneczna i jest po prostu duszno. W maseczce nie da się wytrzymać. Nie dziwię się, że inni nie zasłaniają twarzy. Ja też tego dziś nie robię – tłumaczy swoją decyzję inna mieszkanka Łowicza, 40-letnia Beata.

Boże Ciało. Źródło: chmielnik.com
Boże Ciało. Źródło: chmielnik.com
Boże Ciało. Źródło: chmielnik.com

Przypomnij sobie o… HANNA LIS GRATULUJE MAJDANOM NARODZIN DZIECKA. CZEGO ŻYCZYŁA CHŁOPCU?