10 czerwca Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dąbrowie Górniczej wykryła w wodzie płynącej w wodociągach na terenie gminy Mierzęcice – sołectwo Boguchwałowice poważne skażenie.

Woda w żadnej mierze nie nadaje się ani do spożywania, ani do mycia warzyw, owoców czy innych pokarmów. Mieszkańcy, którzy nie zastosują się do alertu wydanego przez sanepid w Dąbrowie Górniczej mogą się poważnie zatruć!

Skażona woda w Dąbrowie Górniczej. Sanepid ostrzega przed używaniem wody płynącej w kranach

Jak możemy przeczytać w szczegółowym komunikacie sanepidu w Dąbrowie Górniczej, woda płynąca w kranach gminy Mierzęcice – sołectwo Boguchwałowice nie jest zdatna do picia, przygotowywania zimnych napojów i potraw, produkcji lodu, mycia owoców i warzyw, a nawet mycia naczyń kuchennych i sztućców. Na ten moment jedyne zastosowanie, jakie posiada to cele sanitarne i to wyłącznie jako spłukiwanie wody w misce ustępowej (nie wolno w niej myć ciała, ani zębów).

- Osoby z osłabioną odpornością, rodzice i opiekunowie niemowląt i małych dzieci muszą zachować szczególną ostrożność – możemy przeczytać w komunikacie wydanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczna w Dąbrowie Górniczej 10 czerwca.

Tym samym, w święto Bożego Ciała mieszkańcy Mierzęcic pozostają bez bieżącej wody i muszą się posiłkować albo wodą butelkowaną, kupioną samodzielnie, lub korzystać z udostępnionych przez miasto specjalnych beczkowozów. Są one podstawione na terenie gminy już od środy od godziny 19.

Według informacji „Super Expressu”, wieść o skażeniu wody w wodociągach na terenie Dąbrowy Górniczej pojawiła się w środę w godzinach popołudniowych. Osoby, które nie otrzymały informacji wcześniej i odczuwają dolegliwości wynikające z możliwego zatrucia powinny wezwać pomoc medyczną.

źródło: PSSE Dąbrowa Górnicza

To też może cię zainteresować: SYNOPTYCY WPROWADZAJĄ DLA POLSKI PIERWSZY STOPIEŃ ZAGROŻENIA. NADCHODZĄ NIEBEZPIECZNE BURZE

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KONDOLENCJE PŁYNĄ Z CAŁEJ POLSKI. ODESZŁA POLSKA REŻYSERKA, SCENARZYSTKA I AKTORKA. MACZAŁA PALCE W SERIALU "CZTEREJ PANCERNI I PIES"

O tym się mówi: DO KTÓRYCH SKLEPÓW MOŻNA UDAĆ SIĘ NA ZAKUPY W BOŻE CIAŁO? ZAPOMINALSCY BĘDĄ MIEĆ SZANSĘ ZROBIENIA ZAKUPÓW