Chodzi o centralną Polskę i Radom. To właśnie w tym mieście wykryto przypadek zakażenia koronawirusem w jednym ze żłobków, przez co placówkę trzeba było zamknąć, a służby sanitarne poddają kwarantannie wszystkie osoby, które mogły mieć kontakt z zakażonym SARS-CoV-2.

Sanepid w Radomiu zlokalizował przypadek koronawirusa w miejskim żłobku. Chore dzieci, placówkę zamknięto

Takie sytuacje, jak koronawirus w żłobkach, przedszkolach i szkołach ze względu na luzowanie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa są coraz częstsze. Dzieci – choć w niewielkiej liczbie – wróciły do placówek opiekuńczo-wychowawczych i w wielu miejscach coraz częściej wykrywa się kolejne ogniska zachorowań. Tym razem padło na Radom.

Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu zdecydowała się zamknąć miejski żłobek ze względu na wykrycie ogniska koronawirusa. Wśród zakażonych znalazły się dzieci. Reszta wychowanków zostanie poddana testom. Kwarantannie i nadzorowi epidemiologicznemu poddano ponad trzydzieścioro dzieci, ich rodziców i pracowników żłobka.

Jak informuje portal Pikio.pl, chodzi o placówkę przy ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża w Radomiu. To właśnie w niej u kilkorga dzieci wykryto zakażenie koronawirusem. Żłobek został zamknięty do odwołania, przejdzie także dezynfekcję. Istnieje możliwość, że koronawirus przeszedł na pracowników placówki, a także rodziców dzieci.

O sytuacji powiedział prezydent Radomia, przekonując, że wszelkie działania w tej sprawie są podejmowane według zaleceń miejscowych służb sanitarnych. Okazuje się, że sprawa zakażeń w tym żłobku ma miejsce od końca maja. Po otwarciu placówki w związku z luzowaniem obostrzeń pojawiły się pierwsze zachorowania na COVID-19, najpierw u jednego z pracowników, a potem u czwórki dzieci, trzech opiekunek i jednego rodzica. Po testach może się okazać, że chorych jest znacznie więcej.

To też może cię zainteresować: SYNOPTYCY WPROWADZAJĄ DLA POLSKI PIERWSZY STOPIEŃ ZAGROŻENIA. NADCHODZĄ NIEBEZPIECZNE BURZE

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KONDOLENCJE PŁYNĄ Z CAŁEJ POLSKI. ODESZŁA POLSKA REŻYSERKA, SCENARZYSTKA I AKTORKA. MACZAŁA PALCE W SERIALU "CZTEREJ PANCERNI I PIES"

O tym się mówi: DO KTÓRYCH SKLEPÓW MOŻNA UDAĆ SIĘ NA ZAKUPY W BOŻE CIAŁO? ZAPOMINALSCY BĘDĄ MIEĆ SZANSĘ ZROBIENIA ZAKUPÓW