Jak podaje portal „Interia”, po dzisiejszym komunikacie łączna liczba osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 wzrosła do 28 201 osób. Do tej pory zmarło 1215 zakażonych. Wyzdrowiało już 13 696 zarażonych.

Nowe przypadki

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 359 potwierdzonych zakażeniach. Ponownie najwięcej przypadków odnotowano na śląsku (159). 74 nowe przypadki zarejestrowano w województwie łódzkim, 54 na Mazowszu i 27 w Wielkopolsce.

10 nowych zakażeń wykazano na Dolnym Śląsku, po 9 w Małopolsce i Podlasiu. 5 nowych zakażonych przybyło w województwie świętokrzyskim, cztery na Warmii i Mazurach, 3 na Opolszczyźnie. Po dwa odnotowano w województwach: kujawsko-pomorskim, lubelskim, podkarpackim i zachodniopomorskim.

Przykre wiadomości

W ciągu ostatniej doby zmarło kolejne 9 osób: 65-letni mężczyzna przebywający w szpitalu w Poznaniu, 60-latek z Radmska, 84-latka z Łodzi i aż 6 pacjentów szpitala w Zgierzu (w tym 83-leti mężczyzna, dwóch 81-latków, 84-latek, 82-latka oraz 32-letnia kobieta).

Resort poinformował w komunikacie, że większość ofiar śmiertelnych miała choroby współistniejące. Od początku epidemii odnotowano już w sumie 28 201 przypadków, 1215 ofiar śmiertelnych. 13 696 osób zwalczyło zakażenie.

W czwartek 11 czerwca Ministerstwo Zdrowia ograniczy się do jednego komunikatu dotyczącego nowych przypadków zakażeń.

To powinno nas zaniepokoić

Koronawirus bardzo szybko przenosi się między ludźmi, drogą kropelkową. Najłatwiej zarazić się w zamkniętych przestrzeniach i w dużym tłumie, a także w trakcie bliskich kontaktów z innymi.

Zakażeniu mogą towarzyszyć następujące objawy: wysoka gorączka (przekraczając 38 stopni), kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, bóle mięśni, zmęczenie. Może się pojawić także utrata węchu i smaku.

Pixabay

To też może cię zainteresować: Synoptycy wprowadzają dla Polski pierwszy stopień zagrożenia. Nadchodzą niebezpieczne burze

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kondolencje płyną z całej Polski. Odeszła polska reżyserka, scenarzystka i aktorka. Maczała palce w serialu "Czterej pancerni i pies"

O tym się mówi: Do których sklepów można udać się na zakupy w Boże Ciało? Zapominalscy będą mieć szansę zrobienia zakupów