Ciąg dalszy afery dotyczącej odejścia najważniejszych dziennikarzy Programu Trzeciego Polskiego Radia po oskarżeniach wobec Marka Niedźwieckiego o sfałszowanie majowego wydania Listy Przebojów Trójki.

Notowanie LP3 z 15 maja wygrała najnowsza piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”, w której pojawia się bezpośrednie odwołanie do prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego i obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Niekorzystne dla partii pierwsze miejsce miało wpływ na to, że Marka Niedźwieckiego oficjalnie oskarżono o manipulację Listą Przebojów. Dziennikarz odszedł w wielkim medialnym zamieszaniu. W geście protesty z radiową Trójką po kolei pożegnali się w kolejnych dniach Marcin Kydryński, Hirek Wrona, Agnieszka Szydłowska, Piotr Metz, Piotr Kaczkowski, który współtworzył powstanie Trójki w latach 60. i spędził w stacji 57 lat, a także Piotr Stelmach i Piotr Baron (Stelmach zdecydował się do stacji wrócić).

Marek Niedźwiecki idzie do sądu z radiową Trójką!

Dziennikarze złożyli także oficjalny protest wobec postępowania władz Polskiego Radia, a na Myśliwieckiej 3/5/7, gdzie mieści się redakcja Polskiego Radia przez wiele dni gromadzili się słuchacze Trójki, by protestować przeciwko decyzjom władz rozgłośni.

Po aferze nowym dyrektorem stacji został Kuba Strzyczkowski, który zastąpił na stanowisko skonfliktowanego z całą załogą stacji Tomasza Kowalczewskiego.

Marek Niedźwiecki krótko po odejściu z Trójki, w której przepracował ponad 35 lat powiadomił, że zamierza pozwać stację za oszczerstwo, którego się wobec niego dopuszczono.

- Domagam się w imieniu Klienta przeprosin na antenie Trójki i na stronach internetowych Polskiego Radia oraz symboliczne 10 tysięcy złotych od każdej ze stron na fundację wspierającą lekarzy. Stawianie nieprawdziwych zarzutów i to wyłącznie dla usprawiedliwienia swoich działań cenzorskich musi spotkać się ze stanowczym działaniem – powiedział mediom wprost prawnik dziennikarza, cytowany przez Wirtualną Polskę.

Szefostwo stacji nie odpowiedziało na jego żądanie, zatem zgodnie z zapowiedzią dziennikarz spotka się ze swoimi byłymi przełożonymi w sądzie. Marek Niedźwiecki i jego pełnomocnicy czekają na termin pierwszej rozprawy.

źródło: YouTube

Polecamy także: ALICJA BACHLEDA-CURUŚ PODJĘŁA WAŻNĄ DECYZJĘ. DZIĘKI TEMU ZAPEWNI SYNOWI DOBRY START

Może zainteresuje Cię to: DZIESIĄTE URODZINY HENREGO, ZOBACZ JAK WYGLĄDAŁO PRZYJĘCIE URODZINOWE SYNA ALICJI BACHLEDY-CURUŚ I COLINA FARRELLA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: CÓRKA IZABELLI SCORUPCO WYGLĄDA OLŚNIEWAJĄCO. ODZIEDZICZYŁA URODĘ PO SŁAWNEJ MAMIE