Niestety, pogoda w czerwcu nie rozpieszczę Polaków. W niedzielę doszło do trąby powietrznej w niewielkim Kaniowie w powiecie bielskim w województwie śląskim, w wyniku której doszło do licznych zniszczeń, pozrywanych dachów w ponad 20 budynkach.

We wtorek ucierpieli mieszkańcy Mazowsza, gdyż w nocy pojawiły się mocne ulewy z towarzyszącym mocnym wiatrem. Strażacy musieli interweniować ponad 30 razy, z czego aż osiem w samej Warszawie.

Liczne ulewy w nocy z wtorku na środę spowodowały, że strażacy mieli pełne ręce roboty. Największe szkody ulewne deszcze wyrządziły w Otwocku, w którym strażacy interweniowali łącznie 20 razy w związku z masowymi podtopieniami domów jednorodzinnych i budynków gospodarczych. Najgorzej jest w jednej z dzielnic Otwocka, Wólce Mlądzkiej.

Tu do pracy przy wypompowywaniu wody i pomocy mieszkańcom zadysponowano aż 17 wozów ratowniczo-gaśniczych i 60 strażaków. Oprócz domów zalaniu uległy również ulice.

Liczne podtopienia na Mazowszu. Największe straty w Otwocku, IMGW nie ma dobrych wieści

Niestety, meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie mają dobrych wiadomości dla mieszkańców Mazowsza. Na dziś znów przewidywane są burze z gradem, IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla tych terenów.

Według prognoz, może spaść od 15 do 40 mm na metr kwadratowy. Burzy będzie towarzyszył wiatr wiejący z prędkością do 75 km/h. Podobnie będzie z całej Polsce.

- Burz należy się spodziewać przede wszystkim na południu, głównie w górach, ale także miejscami na wschodzie (z mniejszym prawdopodobieństwem). Tam będą podwyższone wartości ścinania wiatru (SHEAR 0-6 km 10-15 m/s), co wpłynie na występowanie burz wielokomórkowych, możliwe są także superkomórki. Z burzami będą związane opady deszczu 15-30 mm, porywy wiatru 60-70 km/h oraz grad – można przeczytać na Burza Alert IMGW na Facebooku.

10.06.2020 godz. 2.50 Otwock-Wólka Mlądzka okolice ul. Wypoczynkowej pompowanie wody po przejściu ulewy SiS: liczne jednostki straży z powiatu otwockiego Nadal trwa usuwanie skutków podtopień.

Gepostet von OSP Wiązowna am Dienstag, 9. Juni 2020

Przypomnij sobie o… KOLEJNA PRZEPOWIEDNIA KRZYSTOFA JACKOWSKIEGO SIĘ SPRAWDZIŁA? O CO CHODZI

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: W MUZEUM NARODOWYM ODKRYTO PRZYPADKI KORONAWIRSUA. JAK OBECNIE WYGLĄDA SYTUACJA?

Portal Życie pisał również o… NIEZWYKŁE PRZEPOWIEDNIE MITARA TARABIĆA. "BĘDZIE DUŻO ŻYWNOŚCI W MIASTACH I WSIACH, ALE BĘDZIE ONA ZATRUTA"