Jak podaje portal „TVN24”, kwestia sprzedaży w Boże Ciało regulowana jest zapisami ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Dopuszczalny jest wówczas handel w mniejszych placówkach, w których za ladą stanie sam właściciel, a także na stacjach benzynowych. Kiedy i do której będziemy mogli zrobić większe zakupy?

Godziny otwarcia sieci handlowych

W związku z tym, że 11 czerwca sklepy sieci Biedronka będą zamknięte, zdecydowano o wydłużeniu godzin otwarcia w środę 10 czerwca. „Wydłużamy godziny pracy dla około 2000 placówek, które funkcjonować będą od 5 lub 6 do 23.30. Dodatkowo 135 sklepów pozostanie otwartych całą dobę od wtorkowego poranka do godziny 23.30 w środę" – informuje biuro prasowe sieci. W piątek i sobotę sklepy będą działały normalnie.

W Boże Ciało zamknięte będą sklepy Lidl. Sieć nie zdecydowała się na wydłużenie czasu pracy – będą otwarte jak zwykle. W przypadku sklepów własnych marki Carrefour w czwartek będą nieczynne, a w pozostałe dni będą otwarte standardowo. "Godziny działania sklepów franczyzowych regulowane będą zgodnie z decyzją właściciela, a w każdym sklepie umieszczona będzie odpowiednia informacja dla klientów. Decyzją franczyzobiorcy część sklepów będzie w czwartek otwarta" – informuje biuro prasowe sieci.

Podobne rozwiązania przyjęły również sklepy sieci Tesco, Kaufland i Polomarket. W Boże Ciało sklepy tych sieci będą zamknięte, a w piątek i sobotę będą działały w niezmienionych godzinach.

Pixabay

Sklepy Żabka

Biuro prasowe sieci Żabka Polska informuje, że w najbliższy czwartek „obowiązywać będą takie same zasady działalności, jak w niedziele objęte ograniczeniami handlu”. Oznacza to, że franczyzobiorcy mogą korzystać z dopuszczalnych ustawą wyłączeniach. „Decyzję o otwarciu sklepu podejmą sami franczyzobiorcy, a informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w poszczególnych placówkach" – dodało.

Pamiętać należy także, że zakupów nie uda nam się zrobić w najbliższą niedzielę (14 czerwca). W 2020 roku zgodnie z zapisami ustawy o zakazie handlu w niedziele zakupy możemy zrobić jeszcze tylko w ostatnią niedzielę czerwca i sierpnia oraz w dwie kolejne niedziele przed Świętami Bożego Narodzenia.

Pixabay

Zaplanowaliście już zakupy?

To też może cię zainteresować: Popularny dziennikarz odchodzi z programu „Dzień dobry TVN”? Marcin Prokop pożegnał się z fanami

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Iga Nowakowska broni ostatniej wpadki w programie śniadaniowym. Czy ma dobre wytłumaczenie

O tym się mówi: Jakiej pogody możemy spodziewać się podczas długiego weekendu? Musimy być przygotowani na burze i upały