Już jutro na znacznej części naszego kraju będziemy mogli się cieszyć sporą ilością słońca. Na wschodzie i południu kraju mogą lokalnie występować burze, a na zachodzie będzie padać.

Różnice temperatur pomiędzy poszczególnymi regionami będą dość spore. Od 17 stopniu w Gdański, do aż 28 stopni Celsjusza w Białymstoku.

Wiatr będzie raczej umiarkowany, tylko podczas burz porywy mogą osiągać nawet 80 km/h.

Jaka pogoda w Boże Ciało?

Jak podaje IMGW na temperaturę w czwartek nie będziemy musieli narzekać. Słupki rtęci pokażą od 20 stopni w Gdańsku, do aż 29 stopni w Białymstoku! W pozostałej części Polski możemy spodziewać się temperatur w okolicach 24 stopni Celsjusza.

Niestety, razem z wysokimi temperaturami pojawią się także burze. Według prognoz synoptyków nawet połowa Polski jest nimi zagrożona. Burze mogą występować na terenach od Lubelszczyzny, przez Śląsk do nawet województwa warmińsko - mazurskiego. Razem z burzami spodziewane są opady deszczu, które mogą osiągnąć nawet 40 mm, a w niektórych miejscach może nawet spaść grad.

Kolejne dni pod znakiem burz i opadów

Jeszcze cieplej będzie w piątek. Jak się okazuje w Warszawie, Olsztynie, Mikołajkach i Białymstoku temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza!

Niestety, mimo wysokich temperatur nie będziemy mogli się nimi zbyt mocno cieszyć. Wszystko przez burze, które będą nawiedzać praktycznie całą Polskę!

Jak informuje portal Interia.pl podobna pogoda będzie występować w naszym kraju również w sobotę. Tylko w Gdańsku temperatura osiągnie 20 stopni Celsjusza, w pozostałej części kraju będzie oscylować w okolicach 30 stopni Celsjusza.

Niestety, sobota również upłynie pod znakiem burz i dużych opadów deszczu. Nie będziemy mieć zatem zbyt wiele czasu do plażowania i grillowania.

Dopiero w niedzielę, na sam koniec weekendu możemy liczyć na chwilę spokoju od burzowej aury. Zagrzmi tylko na Górnym i Dolnym Śląsku, a popada w Wielkopolsce.

Temperatury nadal będą wahać się w granicach 30 stopni Celsjusza, za wyjątkiem Gdańska gdzie termometry nadal będą pokazywać tylko 20 kresek powyżej zera.

Pamiętajmy zatem, żeby podczas nadchodzącego długiego weekendu zaopatrzyć się w parasole, a także dokładnie obserwować pogodę i przewidywać nadchodzące zjawiska atmosferyczne, które momentami mogą być bardzo groźne.

Może zainteresuje Cię to: OGROMNE ZMIANY WEJDĄ W ŻYCIE JUŻ 6 CZERWCA. WSZYSTKO ZA SPRAWĄ WAŻNEJ DECYZJI RZĄDU. O CZYM MOWA

Polecamy także: MAŁOPOLSKA: KORONAWIRUS JEDNAK NIE ODPUSZCZA. MINISTERSTWO PODAJE NOWE DANE

Portal "Życie" informował o: NOWE ZALECENIA DOTYCZĄCE PRZYJĘĆ RODZINNYCH. JAK ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI W NAJBLIŻSZYM CZASIE