Ida Nowakowska postanowiła zabrać głos w sprawie ostatniej wpadki z jej udziałem, która miała miejsce podczas prowadzenia jednego z odcinków programu śniadaniowego.

Ida Nowakowska. Screen: Instagram
Ida Nowakowska. Screen: Instagram
Ida Nowakowska. Screen: Instagram

Prowadzący Pytania na śniadanie zachowali się niewybaczalnie

Depresja staje się chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Tempo, jakie przybiera choroba jest zaskakujące. Depresja może występować pod wieloma postaciami. Jest to jedna z tych chorób, z którymi nasze społeczeństwo nie do końca potrafi walczyć. Na szczęście są tacy ludzie, którzy rozumieją osoby zmagające się z tym problemem. Choć nie wszyscy.
Jak podaje Pikio Ida Nowakowska oraz Łukasz Nowicki prowadzący program śniadaniowy, w którym poruszana była tematyka depresji, wykazali się skandalicznym zachowaniem. Prezenterzy podczas rozmowy z cenioną specjalistką w dziedzinie psychiatrii, panią prof. Marią Załuską umniejszali chorobie jaka jest depresja.
Łukasz Nowicki podczas wystąpienia problemów technicznych zażartował, że zaraz dostanie depresji.
- Bo za chwileczkę będę miał depresję i lęki z powodu pani, no błagam - mówił prowadzący "Pytanie na śniadanie
Jak mam czasami doła, to myślę sobie, że wziąłbym sobie takie lekarstewko i byłbym taki wesoły i szczęśliwy, a świat byłby taki piękny i różowy - kontynuował Łukasz Nowicki.

Czy Ida Nowakowska porzuci marzenia o macierzyństwie z powodu kariery?, źródło: Plotek
Czy Ida Nowakowska porzuci marzenia o macierzyństwie z powodu kariery?, źródło: Plotek
Czy Ida Nowakowska porzuci marzenia o macierzyństwie z powodu kariery?, źródło: Plotek

Iga Nowakowska tłumaczy się z wystąpienia

Poruszona Nowakowska postanowiła oficjalnie odpowiedzieć na słowa krytyki, które spłynęły na nią po emisji jednego z ostatnich odcinków "Pytania' dotyczących depresji.
Prowadząca udzieliła wywiadu "Pudelkowi":
- Mam wielu bliskich przyjaciół, którzy chorują na depresję, więc ten temat jest dla mnie niezwykle ważny. W wypadku depresji konieczna jest konsultacja z lekarzem. Dlatego zwróciliśmy się w programie do specjalisty, który odpowiedział nam na nurtujące nas pytania. Absolutnie nie miałam na celu umniejszenia tego istotnego tematu i bardzo ważnej roli lekarzy w tym względzie. Wręcz odwrotnie. Namawiam do korzystania z porady psychiatry, w każdym etapie stanu depresyjnego, aby nie brać leków nieprzepisanych wcześniej przez lekarzy. Tak jak w każdym programie emitowanym w czasie pandemii, staramy się polepszyć humory, wszystkim telewidzom, którzy oglądają nas w tym trudnym czasie. Taki właśnie miał być ogólny wydźwięk na koniec rozmowy, skierowany do wszystkich telewidzów, a nie tych z depresją. Dostałam sporo wiadomości, w których telewidzowie dziękowali naszej redakcji za poruszenie tego niezwykle ważnego dla nich tematu i zrozumieli, że taki właśnie był wydźwięk tej rozmowy, za co dziękuję. Nie ukrywam, że często dostaję sporo wiadomości prywatnych, szczególnie od młodych osób, które zwracają się do mnie ze swoimi problemami związanymi z depresją. Zawsze radzę im skierować się do lekarza, podkreślam, to właśnie jest najważniejsze - by uzyskać profesjonalną pomoc. Sprawę poruszyły też dwa konta na Instagramie, zajmujące się właśnie depresją, więc polecam też, aby skorzystać z ich porad i wiedzy. Jestem pewna, że wypowiedzi widzów zmotywowały nas do tego, by częściej wracać do tak ważkiego tematu - wyjaśniła gwiazda.
Co o tym myślicie?