Aż 80 przypadków koronawirusa w szpitalu na terenie Sieradza w województwie łódzkim. 45 z nich to chorzy leżący na oddziałach, a pozostałe 35 osób to pracownicy placówki. Przez trudną sytuację, w mieście zdecydowano o przywróceniu wielu obostrzeń związanych z reżimem sanitarnym.

Miejski sztab kryzysowy zdecydował się na przywrócenie wielu restrykcji, które na terenie całej polski zostały już dawno zniesione. To w trosce o zdrowie sieradzan i zapobieżenie rozrostu epidemii na całe miasto.

Prezydent miasta zwrócił się z apelem do mieszkańców o spokój, wzmożoną ostrożność i zwrócenie szczególnej uwagi na reżim sanitarny, czyli dezynfekcję, częste mycie rak, zachowywanie dystansu społecznego, a także zasłanianie nosa i ust.

źródło: Pixabay

Sieradz musi radzić sobie z nagłym wzrostem zachorowań na koronawirusa. Służby sanitarne odkryły duże ognisko COVID-19 w szpitalu na terenie miasta

- Przypominam Wam to od kilku miesięcy, myjcie dokładnie ręce, noście maseczki i rękawiczki tam gdzie jest to konieczne, ograniczcie wyjścia z domu do niezbędnego minimum - tylko w ten sposób możemy ustrzec siebie i innych zarażenie - zwrócił się w mocnych słowach do mieszkańców prezydent Sieradza, Paweł Osiewała na Facebooku.

Dodatkowo, jeśli sytuacja epidemiczna w mieście nie uspokoi się do wyborów prezydenckich 28 czerwca to zostaną one przeprowadzone na terenie miasta tylko w formie korespondencyjnej.

Sztab kryzysowy zdecydował również o zamknięciu placów zabaw, siłowni na powietrzu, a także Sieradzkiego Centrum Kultury, Domu Dziennego Pobytu i Klubu Seniora. Urząd Miasta będzie pracował w ograniczonym trybie. Na terenie miasta wznowione zostanie dowożenie posiłków dla podopiecznych MOPS i seniorów.

Moi Drodzy liczba zarażonych koronawirusem w Sieradzu rośnie. Jutro zwołujemy sztab antykryzysowy będziemy podejmowali...

Gepostet von Paweł Osiewała am Sonntag, 7. Juni 2020

Przypomnij sobie o… KOMORNICY KOLEJNY RAZ SĄ PONAD PRAWEM? PRZEDSIĘBIORCY SĄ ZANIEPOKOJENI OSTATNIĄ DZIAŁALNOŚCIĄ EGZEKUTORÓW

Jak informował portal Życie: ANNA LEWANDOWSKA POKAZAŁA WYJĄTKOWE ZDJĘCIE CÓREK. WIELKIE ŚWIETO W RODZINIE, FANI ZACHWYCZENI

Portal Życie pisał również o… ŻONA DANIELA MARTYNIUKA CHCE ROZWODU. NIE MOŻE JUŻ DŁUŻEJ TOLEROWAĆ JEGO WYBRYKÓW