To nie pierwszy raz, gdy szef Radia Maryja i Telewizji Trwam postanowił pójść inną drogą i wesprzeć oskarżanego przez opinię publiczną duchownego. Tym razem chodzi o biskupa Edwarda Janiaka, którego bracia Tomasz i Marek Sekielscy odważne oskarżają w filmie „Zabawa w chowanego” o krycie przestępstw seksualnych na małoletnich pewnego księdza.

Rydzyka to jednak nie zniechęciło, a wręcz odwrotnie – postanowił pojechać do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i wesprzeć odsądzanego od czci i wiary biskupa Janiaka. To, co powiedział szokuje nawet zwolenników ojca Rydzyka!

Słowa ojca Rydzyka w obronie biskupa Janiaka. To, co powiedział w niedzielę zatrważa nawet jego zwolenników

Zamiast odsunąć się od oskarżanego o naprawdę ciężkie przestępstwo kościelnego hierarchy, który znany jest z dziwnych zachowań ojciec Rydzyk postanowił wyciągnąć do niego pomocną, przyjacielską dłoń. Gniewnie uderzył w ogólnopolskie media, które miały „zrobić nagonkę” na biskupa Janiaka.

- Pan Jezus na każdego z nas patrzy. I każdego kocha. I każdy z nas będzie przed nim zdawał sprawę. Ludzie mediów też – słowa ojca Rydzyka podczas nabożeństwa cytuje „Super Express”.

Ojciec Rydzyk w kazaniu przekonywał, że w polskich mediach jest dużo nienawiści i mowy przeciwko drugiemu człowiekowi.

- Nie wiem, czy wy to czujecie? Ale nienawiść Polaka do Polaka. W tych programach przeróżnych, nie ma merytorycznej rozmowy, tylko jest atak. Biegają z tymi kamerami – zwrócił się do wiernych zgromadzonych w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu ojciec Rydzyk.

Później było jeszcze mocniej. Ojciec Rydzyk stwierdził, że… nie wolno uderzać w biskupów! Jego zdaniem, krytyka i dziennikarskie śledztwa wobec duchownych to prosta droga do wpędzenia ich… w choroby!

- Jak zaatakowali księdza Drozdka, to on dostał raka i już z tego nie wyszedł. Taki stres. Nie atakujcie, nie zabijajcie, bo jesteście zabójcami, rzucając różnymi słowami – mówił oburzony zakonnik.

źródło: YouTube

Zobacz także: MINISTER SPORTU MUREM ZA ŁUKASZEM SZUMOWSKIM. DANUTA DMOWSKA - ANDRZEJUK PRZYPOMNIAŁA, JAK WIELE ZAWDZIĘCZA SZEFOWI RESORTU

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Portal Życie pisał również o… WAŻNE INFORMACJE DLA OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z TELEWIZJI NAZIEMNEJ. BĘDĄ WIELKIE ZMIANY