To, co powiedział Rafał Trzaskowski podczas wizyty na Podhalu z pewnością nie spodoba się partii rządzącej i ministrowi zdrowia, Łukaszowi Szumowskiemu. Wyjazd w góry stał się doskonałym pretekstem w nawiązaniu do afery „maseczkowej” związanej z samym ministrem zdrowia, Łukaszem Szumowskim i jego rodziną, szczególnie bratem.

Rafał Trzaskowski miał możliwość spotkania się na Podhalu z instruktorami narciarskimi, którzy znaleźli się w tym roku w dość trudnej sytuacji zawodowej, a co za tym idzie finansowej. Był to jeden z powodów, dla których prezydent Warszawy i kandydat na prezydenta RP postanowił z nimi porozmawiać. Zdjęcie z tego spotkania stało się języczkiem uwagi w Internecie!

Rafał Trzaskowski na Podhalu. Wetknął szpilę ministrowi zdrowia, Łukaszowi Szumowskiemu!

W trakcie rozmowy z instruktorami narciarskimi pojawiły się kwestie dotyczące sytuacji branży turystycznej w obecnym czasie z powodu epidemii koronawirusa w Polsce. Rafał Trzaskowski podkreślił, ze „trudno cokolwiek planować, gdy rząd podejmuje decyzje bez dialogu i planu”.

- Może to nieco staroświeckie, ale na spotkaniu z instruktorami narciarstwa nie rozmawiałem o zakupach maseczek, a o realnych problemach – w mocny sposób skomentował swoją wizytę na Podhalu Rafał Trzaskowski na Twitterze.

Jak informuje serwis naTemat.pl, chodzi oczywiście o słynną aferę „maseczkową”, w zakupie felernych maseczek, niespełniających norm medycznych miał pośredniczyć brat ministra Szumowskiego, Marcin Szumowski. Osobą, która sprzedała Ministerstwu Zdrowia niewłaściwe maski ochronne był Łukasz G., biznesmen z Zakopanego, instruktor jazdy na nartach i znajomy rodziny Szumowskich.

Po ujawnieniu afery przez Gazetę Wyborczą, Ministerstwo Zdrowia złożyło zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa.

- Ja też czuję się na Podhalu jak u siebie w domu – miał powiedzieć polityk Koalicji Obywatelskiej.

Rafał Trzaskowski odwiedził też Krupówki, by zebrać podpisy pod swoją kandydaturą. Uda się także do Łopusznej.

Zobacz także: ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA NIE MA JUŻ WĄTPLIWOŚCI. NIEDŁUGO POJAWIĄ SIĘ NOWE WYTYCZNE

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: SYTUACJA W POLSCE WCIĄŻ NIE JEST NAJLEPSZA. NIEUSTANNIE POJAWIAJĄ SIĘ NOWE OGNISKA KORONAWIRUSA. GDZIE TYM RAZEM