Zgodnie z proponowanymi zmianami przez rząd, większość kierowców będzie miała szansę na znacznie łatwiejsze poruszanie się po polskich drogach. Planowane są bowiem nowe regulacje w prawie o ruchu drogowym.

Będą one dotyczyć formalności urzędowym dla posiadaczy samochodów. Kierowcy się cieszą, jednak wiele osób ma spore wątpliwości co do formy proponowanych przepisów. Niektórzy widzą w tym nawet zagrożenie!

Będą zmiany w prawie o ruchu drogowym, wejdą w życie już wkrótce

Polskie władze zapowiadają, że jeśli zmiany uda się wcielić w życie, a projekt przejdzie przez Sejm w najbliższym czasie to jeszcze przed wakacjami właściciele pojazdów zyskają łatwiejsze życie. O co chodzi? Nowe przepisy mają znieść karty pojazdów i nalepki kontrolne znajdujące się na szybach samochodów. Dodatkowo, w projekcie ustawy znajduje się również opcja zmiany numerów rejestracyjnych w trakcie przejestrowywanie auta i pierwsza rejestracja samochodu w formie online.

Dzięki tym zmianom, kierowcy nie tylko będą mieli łatwiejsze życie, ale również zyskają sporo oszczędności. Urzędy mają w prostszy sposób obsługiwać klientów, a samorządy również na tym zyskają.

Jak informuje jednak portal Pikio.pl, Stowarzyszenie Komisów miało złożyć jak propozycję poprawek do projektu ustawy. Ich zdaniem projekt faworyzuje właścicieli nowych aut, prosto z salonu. Komisy samochodowe nie zostały włączone do projektu.

Wątpliwości ma również Związek Powiatów Polskich, które wydało oświadczenie mówiące o tym, że nie wszystkie powiaty będą miały możliwość utrzymania wydziału komunikacji.

źródło: Pexels

Przypomnij sobie o… GDAŃSK: GDZIE LATEM BĘDZIE MOŻNA ZAPARKOWAĆ PRZY PLAŻY? ZNANE SĄ JUŻ STAWKI OPŁAT

Jak informował portal Życie: MADZIA Z ZESPOŁU "PIĘKNI I MŁODZI" "ZAŚWIECIŁA" BIELIZNĄ NA WAŻNEJ UROCZYSTOŚCI WŁASNEJ CÓRKI. NIE UMKNĘŁO TO UWADZE INTERNAUTÓW

Portal Życie pisał również o… IMGW WYDAŁO ALERTY, POLACY MUSZĄ MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI. POGODA ZMIENI SIĘ GWAŁTOWNIE, METEOROLODZY OSTRZEGAJĄ