Oszuści znów zaatakowali. Od lat nie brakuje im pomysłów na to, jak oszukiwać i wyłudzać pieniądze. Jednak tym razem ich pomysłowość przekroczyła wszelkie granice.

Niecodzienny pomysł oszustów

Jak się okazuje, oszuści znaleźli kolejny sposób na to, aby wyłudzić pieniądze od Polaków. Ich sposób jest zadziwiający.

Wiele osób odebrało w ostatnim czasie podejrzane telefony. Oszuści przedstawiali się jako pracownicy Ministerstwa Finansów.

Podczas fałszywych rozmów, oszuści wyłudzali informacje o swoich rozmówcach oraz o ich działalnościach gospodarczych. Niestety prawie nikt z oszukanych w tamtej chwili nie domyślił się, że rozmawia z oszustem.

- Ostrzegamy przed telefonami od nieznanych osób, które przedstawiają się jako pracownicy Ministerstwa Finansów i próbują bezprawnie uzyskać informacje dotyczące rzekomo przeprowadzonych kontroli i szczegółów prowadzenia działalności gospodarczej - brzmi oficjalny komunikat Ministerstwa Finansów.

Ważne informacje od Ministerstwa Finansów!

Jak podkreśla Ministerstwo Finansów, nikt z ich pracowników nie jest uprawniony do telefonicznej weryfikacji danych. Nie należy więc nabierać się na takie sposoby wyłudzania danych przez oszustów!

Portal Pikio.pl zwraca także uwagę na to, aby uważać na wszystkie podejrzane telefony i wiadomości jakie otrzymujemy. Jeżeli potrzebujemy załatwić sprawy urzędowe, a nie mamy możliwości osobiście udać się do placówki do lepiej skorzystać z oficjalnej strony urzędu lub też z poczty internetowej.

Jeśli ktokolwiek mógł paść ofiarą i zostały od niego wyłudzone dane, powinien natychmiast poinformować o tym Ministerstwo Finansów za pośrednictwem adresu mailowego: [email protected].

Zobacz także: CZY STUDENCI WRÓCĄ NA UCZELNIE W TYM ROKU AKADEMICKIM? MINISTERSTWO SZKOLNICTWA WYŻSZEGO WYDAŁO OFICJALNY KOMUNIKAT

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS