W maju niestety nie doczekaliśmy się zbyt wysokich temperatur. Co więcej, niektóre dni były bardziej jesienne niż wiosenne. Mogliśmy zapomnieć o upałach, nawet podczas majówki.

Jaka pogoda czeka nas niebawem?

Jak zapowiadają meteorolodzy, już w czerwcu pogoda ma się znacząco poprawić. W pierwszych dniach zachodnia Polska będzie pod wpływem ciepłego powietrza, a więc termometry mogą pokazać tam nawet 25 stopni Celsjusza.

Kolejne dni również zapowiadają się dosyć ciepło, a słupki rtęci mogą lokalnie wzrosnąć nawet do 28 stopni, jednak taki stan nie będzie miał miejsca zbyt długo.

Jak podaje portal Fanipogody.pl już w pierwszy weekend czerwca czeka nas ochłodzenie. W niektórych miejscach mogą natomiast wystąpić burze i duże opady deszczu.

Potem pogoda stopniowo zacznie się poprawiać jednak na upał będziemy musieli jeszcze poczekać. Według ekspertów 30 stopni Celsjusza na termometrach możemy zobaczyć dopiero pod koniec przyszłego miesiąca.

Doskonale wiemy jednak, że długoterminowe prognozy pogody nie są zbyt wiarygodne. Pogoda zmienia się czasem bardzo gwałtownie, a więc mówienie o drugiej połowie czerwca to tak naprawdę wróżenie.

Kiedy nadejdą upały? /www.rnz.co.nz/

Kiedy pojawią się upały?

Wiemy jednak, że temperatury w nadchodzącym miesiącu będą dużo poniżej średniej. Jednak nie powinno nas to martwić, ponieważ czerwiec może przynieść sporo opadów. Dzięki temu być może uda nam się uniknąć suszy na terenie naszego kraju, której tak bardzo obawiają się rolnicy.

Nie wiemy jednak, kiedy będziemy mogli cieszyć się iście wakacyjną pogodą w naszym kraju. Tegoroczne wakacje będą na pewno inne niż dotychczasowe, a wszystko to z powodu koronawirusa.

Czy jednak temperatury wzrośną powyżej 30 stopni i kiedy to nastąpi? Na takie informacje musimy jeszcze poczekać.

Kiedy nadejdą upały? /active.com/

Zobacz także: JAKIE WAKACYJNE CZYNNOŚCI MOŻEMY PODEJMOWAĆ, ABY NIE BYĆ ZAGROŻONYMI ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM? GŁOS NA TEN TEMAT ZABRALI EKSPERCI

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS