Z powodu panującej w naszym kraju epidemii koronawirusa wzrósł niestety odsetek osób bezrobotnych. Wiele firm zostało zamkniętych, a część z nich redukuje miejsca pracy. Sytuacja nie jest najlepsza, bowiem według prognoz bezrobotnych nieustannie będzie przybywać.

Sytuacja jest poważna

W trudnej sytuacji znaleźli się także nauczyciele, którym niezbyt pasuje ich obecny tryb pracy. Odkąd część dzieci wróciła do szkół, sprawują oni nad nimi opiekę, a po powrocie do domów muszą jeszcze prowadzić zajęcia online dla pozostałych. Mimo zwiększenia obowiązków, nie wzrosły ich płace.

Sytuacja robi się więc skomplikowana. Problemy dotykają także rolników. Jak się bowiem okazuje brakuje rąk do pracy. Zawsze bowiem w sezonie do naszego kraju napływali pracownicy między innymi z Ukrainy, którzy zatrudniali się u rolników i pomagali zbierać zbiory.

W tym roku, z powodu obecnej sytuacji prawdopodobnie liczba osób, które zdecydują się na przyjazd do pracy do naszego kraju będzie o wiele mniejsza. Dla rolników może to oznaczać ogromne straty, bowiem nie będzie rąk do pracy, a zbiory będą zostawać na polach.

Rolnicy są zaniepokojeni / euractiv.com/

Niespodziewane słowa ministra

Temat ten został podjęty przez dziennikarzy radia RMF FM podczas ich ostatniej rozmowy z ministrem rolnictwa - Janem Krzysztofem Ardanowskim.

Jak się okazuje, minister obiecuje, że już niedługo zostaną rozstawione mobilne punkty pobrań, w których możliwe będzie pobranie testów dla osób, które przyjadą do naszego kraju. Testy te będą opłacone przez państwo.

Co więcej minister rolnictwa wystosował także nietypowy apel, który wzbudził wiele kontrowersji.

- Wystąpiłem również z apelem do Polaków, którzy pozostają bez pracy, nie mają prawa do zasiłku, czy też młodzież lub nauczycieli, którzy nie będą pracowali, żeby przez te kilka-kilkanaście dni popracowali u rolników - powiedział minister.

Rolnicy są zaniepokojeni / apa.org/

Zobacz także: CZY STUDENCI WRÓCĄ NA UCZELNIE W TYM ROKU AKADEMICKIM? MINISTERSTWO SZKOLNICTWA WYŻSZEGO WYDAŁO OFICJALNY KOMUNIKAT

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS