Wszystkie produkty, które znajdziemy na sklepowych półkach przechodzą zazwyczaj zawansowane badania pod względem szkodliwości. Jednak, czasem zdarzy się, że wystąpią pewne niedopatrzenia w tej kwestii.

Okazuje się, że właśnie takie niedopatrzenie wystąpiło w przypadku oleju z ryżu firmy Rizi.

Badania wykazały nieprawidłowości

Po bardzo dokładnych badaniach produktu, jakie zostały przeprowadzone w Niemczech, wyszło na jaw, że nie jest on całkowicie bezpieczny dla zdrowia.

Niestety, wśród składników zawartych w nim znalazły się bowiem estry glicydowe. Są to substancje, które najprościej mówiąc, przyczyniają się do rozwoju nowotworu w naszym organizmie.

Co więcej, obok estrów glicydowych wykryto w składzie także szkodliwe oleje mineralne, węglowodory nasycone oraz aromatyczne.

W związku z wynikami badań Główny Inspektorat Sanitarny zdecydował się natychmiast wycofać ze sprzedaży olej ryżowy. Jeśli posiadasz go w domu, natychmiast go wyrzuć!

Olej z ryżu został wycofany ze sklepów / profit.sklepkupiec.pl/

O jaki produkt dokładnie chodzi?

Dokładne informacje na temat szkodliwej partii produktu:

  • Olej z ryżu firmy Rizi
  • Pojemność: 500 ml
  • Kraj, z którego pochodzi produkt: Tajlandia
  • Importer: Heuschen & Schrouff Oriental Foods Trading
  • Data przydatności do spożycia: 11.03.2021
  • numer partii wycofanej ze sprzedaży: RBHSSC11A.

Pamiętajmy, że jakość produktów spożywczych, które spożywamy ma nieodłączny wpływ na nasze zdrowie. Dlatego też należy dbać o to, co jemy i szczególnie dokładnie sprawdzać daty ważności.

Niezbędne jest także śledzenie komunikatów wydawanych przez Główny Inspektorat Sanitarny. W ten sposób możemy najszybciej dowiedzieć się o produktach, które zostały wycofane ze sprzedaży.

Olej z ryżu został wycofany ze sklepów / foodsafetyhelpline.com/

Zobacz także: OSZUŚCI OKRADLI EMERYTA W NIEZWYKLE BEZCZELNY SPOSÓB. POZBAWILI MĘŻCZYZNĘ 30 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: NADAL GORĄCO W SPRAWIE RADIOWEJ TRÓJKI. PIERWSZE KROKI PODJĄŁ MAREK NIEDŹWIECKI. DZIENNIKARZ DOMAGA SIĘ REKOMPENSATY ZA OSTATNIE WYDARZENIA