Jak podaje "wp.pl", Główny Inspektorat Sanitarny wycofał popularny olej ryżowy "Rizi Olej z ryżu". Powodem tej decyzji jest znaczne przekroczenie poziomu estrów glicydowych kwasów tłuszczowych, które są zanieczyszczeniem żywności silnie rakotwórczym i genotoksycznym. Jak podaje portal "wp.pl", to nie zdarza się po raz pierwszy.

Poważne zanieczyszczenie oleju ryżowego - Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed spożyciem

Na swoim profilu na Facebooku GIS wydał pilne ostrzeżenie o charakterze publicznym.

Uwaga❗️Ostrzeżenie: https://gis.gov.pl/…/wycofanie-produktu-pn-rizi-olej-z-ryz…/ 🔸Zagrożenie: Na podstawie badań przeprowadzonych przez władze Niemiec stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych (2,37 ± 0,67 mg/kg) oraz wysoki poziom oleju mineralnego (w tym węglowodorów aromatycznych (MOAH): 25,0 ± 7,5 mg/kg i węglowodorów nasyconych (MOSH): 59,5 ± 17,8 mg/kg) w partii oleju z ryżu objętej komunikatem. Na podstawie tych wyników badań władze Niemiec uznały tę partię oleju za produkt niebezpieczny.

Facebook/GIS

Czy posiadasz w domu ten olej? Jeśli tak, wyrzuć natychmiast!

Jak informował portal Życie: NOWA RZECZYWISTOŚĆ W SALONACH FRYZJERSKICH I KOSMETYCZNYCH. ZOSTANĄ OTWARTE NA ZASADACH, KTÓRE MOGĄ PRZYSPORZYĆ PROBLEMÓW

Portal Życie pisał również o… KAŻDY CHOĆ RAZ MIAŁ TEN SEN. JEGO ZNACZENIE JEST ZADZIWIAJĄCE