Jak podaje "Pikio", klienci dwóch największych banków w kraju nie mogą skorzystać z karty płatniczej. Placówki wydały specjalne oświadczenia ze szczegołami sprawy.

Awaria w dwóch największych placówkach bankowych

Radio Zet przekazało, że Bank Pocztowy, oraz Alior Bank poinformował o zaistnieniu nagłej awarii, która uniemozliwiła klientom placówek skorzystanie z kart płatniczych podczas zakupów, a nawet przy pobieraniu gotówki z bankomatów. Alior Bank na swoim profilu na Facebooku poinformował:

AKTUALIZACJA: Drodzy Klienci, awaria została już usunięta. Płatności kartami działają prawidłowo. Przepraszamy za niedogodności! 📣 Drodzy Klienci, obecnie występują problemy z autoryzacją płatności kartami. Pracujemy nad przywróceniem dostępności usług. W tym czasie zachęcamy do wykonywania transakcji BLIKIEM. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o cierpliwość.


Alior Bank/Facebook

Zanim jednak Alior Bank poinformował o awarii, wcześniej zrobił to Bank Pocztowy, także na Facebooku.

Szanowni Klienci, w ostatnim czasie zaobserwowaliśmy problemy z autoryzacją naszych kart. Sprawę analizujemy razem z dostawcą kart z najwyższym priorytetem. Mamy nadzieję, że szybko uda nam się rozwiązać ten problem. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o cierpliwość.


Bank Pocztowy/Facebook

Miejmy nadzieję, że niebawem placówki rozwiążą problem, gdyż wielu Polaków może spotkać niemiła niespodzianka w sklepie.

Prezydent o Radiowej Trójce: Andrzej Duda o skandalu w radiowej Trójce: "Ogromny niesmak, taka sytuacja"

Żona załozyła Maciejowi Stuhrowi kaganiec: Zdumiewające wyznanie żony Macieja Stuhra. Czy jego wybranka zabroni mu wypowiadać się publicznie