Nieustannie trwają prace nad tarczą antykryzysową. Jak się okazuje, wciąż wprowadzane są zmiany i udoskonalenia, tak aby jak najlepiej dostosować ją do wymogów społeczeństwa.

Jak przekazał portal Fakt.pl ostatnie zmiany są bardzo istotne dla wszystkich zainteresowanych działaniem tarczy antykryzysowej.

Kolejne zmiany

Jak się okazuje, bardzo ważną zmianą która może zainteresować wielu pracowników jest to, że nie będą oni mieli obecnie obowiązku odebrania swoich zaległych dni urlopowych.

Co za tym idzie, pracodawca może zatem wyznaczyć swojemu pracownikowi, kiedy ma odebrać swoje zaległe dni i może się to odbyć bez zgody pracownika.

Nowe ustalenia w tarczy antykryzysowej dotyczą także kwestii pracy zdalnej. Zostanie ona objęta większą kontrolą, co ma zniwelować nierówności w traktowaniu pracowników, a także wykluczyć dopuszczanie się przez nich nadużyć.

Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby pracownicy, którzy z różnych względów nie mogą wykonywać pracy z domu nie korzystali z tej możliwości.

Czy firmy wyjdą z kryzysu? / direct.money.pl/

Czy pracodawcy skorzystają z przywilejów tarczy antykryzysowej?

Rząd wprowadził również poważne zmiany w kwestii odszkodowań oraz odpraw, dla osób które odchodzą z pracy. Obecnie będą one wynosić maksymalnie 10-krotność minimalnej pensji czyli 2600 złotych brutto.

Pracodawcom w czasie trwania epidemii przysługuje także możliwość zawieszenia części obowiązków, które dotyczą funduszy socjalnych obecnych w firmie.

Przepis ten ma zastosowanie kiedy pracodawca odnotuje duże obciążenie w funduszu wynagrodzeń lub też zauważalny spadek dochodów.

Co więcej, pracodawcy mogą się ubiegać o wsparcie, które będzie pochodzić z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Zapis ten dotyczy tych firm, które odnotowały spadek dochodów, a mimo tego nie zastosowały obniżek pensji czy też przestojów w firmie.

Czy wprowadzone zmiany pomogą wielu firmom wyjść z kryzysu i powrócić do normalnego funkcjonowania?

Czy firmy wyjdą z kryzysu? / www.stuff.co.nz/

Zobacz także: CZY STUDENCI WRÓCĄ NA UCZELNIE W TYM ROKU AKADEMICKIM? MINISTERSTWO SZKOLNICTWA WYŻSZEGO WYDAŁO OFICJALNY KOMUNIKAT

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS