Niezależnie od rodzaju przygotowywanej potrawy, największy wpływ na smak ma jakość i świeżość produktów. Wydawać by się mogło, że w bardzo łatwy sposób można to sprawdzić wąchając je i oglądając z każdej strony.

Niestety nie zawsze jest to możliwe, gdyż mięso, warzywa czy owoce są coraz cześciej pakowane są w foliowe opakowania. Dopiero po odpakowaniu produktu w domu czuć, jaki ma zapach.

Jak się okazuje, supermarkety mają swoje sposoby na "odświeżenie" zepsutego mięsa. Znając je dużo łatwiej będzie można rozpoznać przed zakupem, czy produkt nie jest przeterminowany.

Sklepy spożywcze "odświeżają" przeterminowane mięso

Bardzo często na pytanie, czy mięso jest świeże sprzedawcy odpowiadają, że właśnie mieli dostawę. Jak się okazuje, wcale to nie oznacza, że zakupione produkty nie są w rzeczywistości przeterminowane i przerobione w sprytny sposób, aby wyglądało na świeże.

Niestety wiele osób, które pracowały lub nadal pracują w marketach mięsnych zdradzają, że takie sytuacje bardzo często mają miejsce. Właściciele takich firm mają sposoby na niemal wszystko. "Odświeżane" są zarówno produkty na wagę, jak i te paczkowane hurtowniach.

Jakie są sposoby na "odświeżenie" mięsa?

Jednym z najczęściej stosowanych sposobów jest zamiana starej etykiety z datą po terminie na taką, która zezwala na spożycie. To jednak tak naprawdę jedynie niewielka część praktyk, jakie są stosowane.

Bardzo często mięso jest moczone w wodzie z solą, dzięki czemu wygląda na bardziej świeże. Co więcej "odświeżane" są również gotowe dania paczkowane. Kiedy się przeterminują są odsmażane i sprzedawane na sztuki.

Czasami zdarza się, że firmy cateringowe odkupują po specjalnych cenach przeterminowane mięso, a następnie podają je w postaci ciekawie przyrządzonych dań. Najbardziej zepsute kawałki są odkrajane i mielone.

Do mięsa dodawane są specjalne przyprawy, które neutralizują przykry zapach, a czasami również kolor. Podobne praktyki stosowane są bardzo często, gdyż przetermimowane wędliny i mięso nie można zwracać dostawcom.

Może zainteresuje Cię to: POZNAJ LISTĘ PRODUKTÓW, KTÓRE MOŻNA BEZPIECZNIE ZJEŚĆ NAWET PO UPŁYWIE DATY WAŻNOŚCI!

Zobacz także: SZTUCZKI, KTÓRE STOSUJĄ SKLEPY, BY MANIPULOWAĆ KLIENTAMI. NAWET ICH NIE ZAUWAŻAMY

Portal "Życie" poleca: SFABRYKOWANE STŁUCZKI I CELOWE PODPALENIA. OSZUŚCI POTRAFIĄ WYŁUDZIĆ TYM SPOSOBEM NAWET 400 TYSIĘCY ZŁOTYCH