Dawid Kubacki uchodzi za wzór pracy. Wszyscy jego koledzy zgodnie przyznają, że za najmłodszych lat nie był najbardziej utalentowanym ze skoczków.

- „Dawid skakał źle, nawet się z niego śmialiśmy trochę. Miał taką dziwną technikę” – mówi bez ogródek Maciej Kot, jego kompan z reprezentacji. – „Ale jak widać swoją postawą i ciężką pracą udowodnił, że wszystko jest możliwe” – dodaje.

Dawid Kubacki ponownie stanął na podium

Rewelacyjna seria Dawida Kubackiego wciąż trwa. Polak, w japońskim Sapporo, już dziesiąty raz z rzędu stanął na podium Pucharu Świata. Warto także dodać, że to już dziewiętnaste podium w jego karierze. Co stoi za jego świetną formą?

Otóż „praca”. Właśnie to słowo pojawia się najczęściej jako odpowiedź na zadawane Dawidowi pytania. I trzeba przyznać, że dochodzi do tego jeszcze cierpliwość – najlepsza forma Polaka przyszła dopiero w wieku 30 lat – czasem skoczkowie myślą już wtedy o końcu kariery!

Nasz rodak na emeryturę się jednak jeszcze nie wybiera, a w tym sezonie będzie walczył o jak najwyższe miejsce i zdobycie Kryształowej Kuli za cały Puchar Świata.

Obecnie Dawid awansował na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polak ma 884 punkty i wyprzedzają go jedynie- Austriak Stefan Kraft (963 pkt.) i Niemiec Karl Geigera (955 pkt.).

Kolejne zawody odbędą się drugiego lutego o 2:00 w nocy czasu polskiego, a godzinę wcześniej będą miały miejsce klasyfikacje, w których weźmie udział 58. zawodników.

Może zainteresuje Cię to: KIEDY DO POLSKI ZAWITA PRAWDZIWA WIOSNA? JASNOWIDZ JACKOWSKI WIE I PODZIELIŁ SIĘ Z NAMI TĄ INFORMACJĄ

Zobacz także: SPRAWDZA SIĘ KOLEJNA PRZEPOWIEDNIA JACKOWSKIEGO. PRZEWIDZIAŁ LOSY POLSKI I ŚWIATA