Pewna amerykańska rodzina podjęła wyjątkowo odważną decyzję. Zamienili bezpieczny i komfortowy dom na autobus. Pomysł być może nie wydawałby się aż tak szalony, gdyby nie fakt, że małżeństwo wychowuje szóstkę dzieci!

Małżeństwo zdecydowało się zamieszkać wraz z dziećmi w autobusie

Whitney i Andrew Chardoulias to małżeństwo pochodzące z niewielkiej miejscowości Muscatine położonym w amerykańskim stanie Iowa. Ponad 5 lat temu przenieśli się do Mississipi, gdzie 35-letni mężczyzna miał dużo lepsze warunki do pracy. Z kolei jego żona pozostała w domu zajmując się szóstką dzieci. W wolnym czasie 29-letnia kobieta przeglądała media społecznościowe.

Pewnego dnia Whitney natknęła się na profi ludzi, którzy zdecydowali się spędzić swoje życie będąc w trasie. Temat zainteresował ją na tyle, że zaczęła śledzić konta takich osób i czytać artykuły dotyczące przerabiania autobusów szkolnych czy innych pojazdów na domy. W końcu podjęła odważną decyzję, aby pójść w ślady rodzin, które zamieniły mieszkania na dom na czterech kółkach. Mężowi kobiety pomysł przypadł do gustu i niedługo potem para sprzedała większość swoich rzeczy osobistych. W ten sposób udało im się zaoszczędzić sporą sumę.

Rodzina zamieniła dom na autobus

W lipcu 2019 roku para zakupiła autobus za 63 tysiące dolarów, który następnie przerobili na mobilny dom. Od tego momentu rodzina spędza wiele miesięcy w podróży. Czasami zatrzymują się na farmie rodziców Whitney. Wtedy starsze dzieci idą do szkoły, a małżeństwo zajmuje się hodowlą psów, z której aktualnie się utrzymują. Rodzice planują jednak zacząć uczyć dzieci samodzielnie, aby mieć więcej czasu na podróżowanie.

"Nasze dzieci były podekscytowane każdym wyjazdem. Byliśmy już w stanach Idaho, Wyoming, Nebraska, Kolorado, Dakota Południowa, Illinois, Wisconsin, Minnesota, Kentucky i Indiana" – zdradziła Whitney w jednym z wywiadów.

"Najlepszą rzeczą jest podróżowanie i obserwowanie, jak nasze dzieci doświadczają nowych rzeczy. Za każdym razem gdy wracamy do domu pytają nas, kiedy znowu wyjeżdżamy" – dodała.

Może zainteresuje Cię to: WZRUSZAJĄCE ZACHOWANIE NAUCZYCIELKI OBIEGŁO ŚWIAT. POŚWIĘCIŁA SIĘ DLA NIEPEŁNOSPRAWNEJ UCZENNICY

Polecamy także: BEZDOMNY Z NAJGORSZEJ DZIELNICY LOS ANGELES. DZIŚ MILIONER POMAGAJĄCY INNYM. NIESAMOWITA HISTORIA

Portal "Życie" pisał o: NOWE NAJPIĘKNIEJSZE MIASTECZKO W EUROPIE. TURYŚCI NIE MAJĄ SIĘ GDZIE POMIEŚCIĆ