Oto jedno z najpiękniejszych miast. Jest niezwykle zjawiskowe – na miejscu możemy podziwiać bajkowe krajobrazy. Widoki są tak niesamowite, że stały się inspiracją dla twórcy bajki „Kraina Lodu”.

Co to za miejsce?

Miasto, o którym mowa, to Hallstatt. Znajduje się ono w Alpach, w samym centrum Salzkammergut – znanej krainy soli w Górnej Austrii. Co więcej, widoki, jakie możemy podziwiać w miasteczku, spotkały się z międzynarodowym uznaniem. W 1997 roku wpisano krajobraz kulturowy Hallstatt na listę UNESCO.

Największe wrażenie robi krajobraz i widok panoramy miasta oglądanej znad brzegu jeziora Hallstattersee. Internauci są zachwyceni, coraz więcej osób decyduje się na wyjazd do tego małego austriackiego miasta, by zobaczyć na żywo słynne widoki.

Tłumy turystów chcą zrobić sobie zdjęcia na pamiątkę, często dzielą się nimi także w mediach społecznościowych – jest to wręcz idealny Instagramowy widok. Jednak mieszkańcy i władze Hallstatt zaczęli martwić się nadmiernym zainteresowaniem turystycznym.

Turyści w bajkowym Hallstatt

Według statystyk w 2009 roku do Hallstatt przyjeżdżało około 100 osób dziennie, a w 2019 roku można mówić o około 10 000 turystów dziennie. Jest to małe miasteczko, które ma 780 mieszkańców, więc ta liczba robi ogromne wrażenie.

Hallstatt stało się bardziej popularne ze względu na międzynarodowe targi turystyczne w Korei Południowej w 2006 roku – wtedy reklamowano to miasto jako „najbardziej instagramowe miejsce na świecie”.

Kolejnym powodem popularności austriackiej miejscowości jest również sukces „Krainy Lodu” oraz wzmianka, że to właśnie Hallstatt stanowił pierwowzór krainy Arendelle z bajki.

– Hallstatt to ważny element naszej historii i kultury, ale nie muzeum. Chcemy zmniejszyć liczbę turystów przynajmniej o jedną trzecią, ale na razie nie mamy możliwości ich powstrzymania – mówi zaniepokojony burmistrz miasta, Alexander Scheutz.

Mieszkańcy również nie są zadowoleni z tłumów turystów – wielu z podróżników puka do domów, by skorzystać z toalet, oraz zagląda do wnętrz domów.

Przypomnij sobie o… PAPIEŻ POCAŁOWAŁ ZAKONNICĘ NA OCZACH WSZYSTKICH. „NIE UGRYŹ MNIE”

Jak informował portal Życie: KSIĘŻNA OBCHODZIŁA SWOJE 38. URODZINY. JAK KATE MIDDLETON ZMIENIAŁA SIĘ NA PRZESTRZENI LAT

Portal Życie pisał również o… ZAKUPY SPOŻYWCZE DROŻSZE W POLSCE NIŻ NA ZACHODZIE. KLIENT SPRAWDZIŁ CENY POSZCZEGÓLNYCH PRODUKTÓW ZNANEJ SIECIÓWKI