I choć w naszym kraju zima w pełni, na śnieg i mróz w niektórych miejscach nie można liczyć. Na termometrach iście jesienne temperatury, a zamiast białego puchu z nieba spada deszcz. Okazuje się jednak, że taka pogoda może być, w styczniu, równie nieprzyjemna.

Wystarczy kilka stopni poniżej zera, aby sytuacja na drogach stała się bardzo niebezpieczna. O złych warunkach na drogach przekonali się dzisiaj kierowcy m. in. województwa podkarpackiego.

Południe Polski na brak śniegu nie może narzekać. Mrozu również tam nie brakuje. Mieszkańcy tych obszarów, na drogach muszą zachowywać szczególną ostrożność, zwłaszcza, gdy pojawia się tam prawdziwe lodowisko.

Oblodzone drogi bywają bardzo niebezpieczne

Jak podaje "Eska", dzisiejszy poranek dał się we znaki mieszkańcom Podkarpacia. Oblodzone chodniki i jezdnie skutecznie sparaliżowały ruch w województwie. Lodowisko na drogach utrudniało przejazd nawet pojazdom z piaskiem i solą.

Na stronie GOPR-u można było przeczytać ostrzeżenie:

"W całych Bieszczadach występuje dzisiaj zjawisko gołoledzi. Większość pobocznych dróg dojazdowych w góry jest nieprzejezdna, na głównych doszło do kilku wypadków i kolizji. Warto to wziąć pod uwagę, wybierając się w góry."

Trudne warunki sprawiły, że doszło do kilku kolizji. Szklanka na drogach była również powodem tego, iż w trosce o bezpieczeństwo uczniów, zdecydowano się odwołać zajęcia w jednej ze szkół.

Dziś rano lód pojawił się nie tylko na jezdniach, ale też na większości powierzchni wystawionych na działanie niskich temperatur. Meteorolodzy zalecają ostrożność, gdyż gołoledź może wystąpić również w kolejnych dniach.

Przypomnij sobie o: OGROMNE MROZY W POLSCE. CZY WRESZCIE NADCHODZI PRAWDZIWA ZIMA

Jak informował portal "Życie": ZAKUPY SPOŻYWCZE DROŻSZE W POLSCE NIŻ NA ZACHODZIE. KLIENT SPRAWDZIŁ CENY POSZCZEGÓLNYCH PRODUKTÓW ZNANEJ SIECIÓWKI

Portal "Życie" pisał również: POLSKA JEDNAK WEJDZIE DO STREFY EURO? ZAPROPONOWANO JUŻ KONKRETNĄ DATĘ