Zima jak na razie nie zawitała na dobre do Polski. W niektórych rejonach kraju wprawdzie pojawiły się już opady śniegu, a w większości miejsc można było doświadczyć minusowych temperatur, jednak to nie wszystko, by móc mówić o prawdziwym nadejściu zimy.

Pogoda za oknem jest mocno jesienna. To wielkie rozczarowanie dla miłośników sportów zimowych, a także wszystkich Polaków przygotowanych już na tę porę roku. Być może już niedługo ulegnie to zmianie i przyjdzie do nas zima z prawdziwego zdarzenia.

Jak na razie bez śnieżnej okrywy, ale robi się coraz chłodniej. We wtorek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed gołoledzią na drogach w województwach: świętokrzyskim, śląskim, małopolskim oraz podkarpackim.

Synoptycy przewidzieli, że temperatury na terenie południowej Małopolski oraz Podkarpacia będą wynosić nawet poniżej -15 stopni. Czyżby prawdziwa zima dawała o sobie znać?

Alerty, jakie wydało IMGW, obowiązywały od wtorkowego wieczoru do środowego poranka, zaś ostrzeżenia przed niskimi, mroźnymi temperaturami – od północy do rana. Stwierdzono pierwszy stopień zagrożenia – najniższy spośród trzech stopni.

Temperatury minimalne w nocy z 7 na 8 stycznia były sporo niższe niż w ostatnim okresie. Na południowym wschodzie kraju było to -7 stopni, w centrum Polski około -1 stopień, zaś nad morzem 2-3 stopnie na plusie. Ostrzegano przed możliwym spadkiem temperatury nawet do -15 stopni w kotlinach karpackich.

Być może to już czas, by zima na dobre zawitała do Polski? Wielu z nas z utęsknieniem wypatruje śniegu i mrozów, by móc ulepić bałwana lub wybrać się na narty i skorzystać nie tylko ze sztucznie dośnieżanego stoku.

Przypomnij sobie o… PRZEBADANO PRÓBKI ZIMOWYCH PŁYNÓW DO CHŁODNIC I SPRYSKIWACZY DOSTĘPNYCH W POLSCE. JAKA JEST ICH JAKOŚĆ

Jak informował portal Życie: TEN KSIĄDZ DAJE PRZYKŁAD INNYM DUCHOWNYM. ZROBIŁ COŚ JAKO PIERWSZY W POLSCE. "MUSIMY TO BOGACTWO PRZEKAZAĆ NASTĘPNYM POKOLENIOM"

Portal Życie pisał również o… ALE NUMER, NOWY AKTOR ZASTĄPI ARTURA ŻMIJEWSKIEGO W "OJCU MATEUSZU". KTO TO BĘDZIE I CZY WIDZOWIE SĄ GOTOWI NA ZMIANĘ