Na początku stycznia Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, zaapelował na łamach dziennika, by rządzący ponownie pochylili się nad kwestią wprowadzenia w Polsce euro. Dziennikarz podkreślił, że jest to kwestia absolutnie kluczowa:

Apeluję o debatę na temat euro. To obowiązek rządzących, bo odwrotną stroną każdej władzy jest odpowiedzialność. Niech sprawa polskiej obecności w eurozonie stanie się sprawą publiczną i ponadpartyjną. Łączącą, nie dzielącą.

Na jego apel nie pozostał obojętny poseł Konfederacji i lider partii KORWiN. Janusz Korwin-Mikke podkreślił przy tym, że udziela odpowiedzi w imieniu całego swojego ugrupowania:

Sądzę, że jest to pogląd podzielany cum grano salis (z odrobiną sceptycyzmu) przez całą Konfederację.

Janusz Korwin-Mikke zaapelował, by Sejm i Senat natychmiast podjęły decyzję o wejściu naszego kraju do strefy euro. Polityk powołał się na dane Eurostatu:

Nawet stronnicze dane pokazują, że państwa, które nie przyjęły euro mają się lepiej od tych, które je przyjęły.

Janusz Korwin-Mikke ironizował, że wobec tego Polska powinna natychmiast zadeklarować gotowość do przystąpienia do strefy euro:

Senat i Sejm powinny bezzwłocznie uchwalić, że Polska wstąpi do eurozony w roku 2222 – i decyzja ta jest nieodwołalna. III Rzeczpospolita zobowiązała się do przyjęcia euro – a umów trzeba dotrzymywać.

Warto wspomnieć, że w kwietniu ubiegłego roku liderzy Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy na konferencji prasowej w Sejmie zadeklarowali stanowczy sprzeciw wobec wprowadzenia euro w naszym kraju:

Jesteśmy za polskim złotym i przeciwko wprowadzeniu euro. Potrzebne jest referendum w sprawie wprowadzenia euro, żeby złoty polski był utrzymany jako nasza waluta narodowa.

Korwin-Mikke podkreślił jednak, że wprowadzenie euro nie zniszczy Polski:

Polska nie zginie po wprowadzeniu euro - ani bez wprowadzenia euro.

Na portalu "Życie" dowiesz się również... A JEDNAK - EURO ZAWITA DO POLSKI! WIADOMO, JAK WYGLĄDA PIERWSZY POLSKI BANKNOT W TEJ WALUCIE

Warto sobie przypomnieć... PRACA DLA TYCH, KTÓRZY CHCĄ ZARABIAĆ 50 TYSIĘCY EURO ROCZNIE I PODRÓŻOWAĆ PO CAŁYM ŚWIECIE. OFERTA JEST WCIĄŻ AKTUALNA

Portal "Życie" informował także o... SPRAWDZA SIĘ KOLEJNA PRZEPOWIEDNIA JACKOWSKIEGO. PRZEWIDZIAŁ NAJBLIŻSZE LOSY POLSKI I ŚWIATA