Według informacji przekazanej w czwartek przez nadkom. Kamila Rynkiewicz z biura prasowego dolnośląskiej policji zakupiono 55 samochodów, które mają być wykorzystywane podczas codziennej służby patrolowej i kryminalnej, a także do zadań specjalnych. TO nie tylko auta osobowe, ale też furgonetki - oznakowane i nieoznakowane. Wśród nich znajdują się odpowiednio wyposażone ambulansy kryminalistyczne oraz ambulans poczty specjalnej.

"Auta trafią do funkcjonariuszy różnych jednostek garnizonu dolnośląskiego. Będą wykorzystywane do codziennej służby na terenie podległym komendom powiatowym i miejskim, jak i w poszczególnych komórkach dolnośląskiej komendy wojewódzkiej" - wyjaśnił Rynkiewicz.

Jakie marki znajdują się wśród nowo zakupionych radiowozów?

Nowe radiowozy to pojazdy marek Kia, Toyota, Hyundai, Mercedes, Volkswagen Skoda i Ford. Wśród nich dostępne są zarówno furgonetki, jak i samochody osobowe o pojemności silnika od 1248 cm3 do 2755 cm3. Pojazdy zakupiono częściowo w ramach dostaw centralnych realizowanych przez KGP ze środków pochodzącym z Programu Modernizacji Policji. Pozostała część pochodzi ze środków samorządów lokalnych województwa dolnośląskiego. Koszt tego zakupu wynisół ponad 8 milionów złotych.

Oryginalne modele samochodów

Duża część nowozakupionych samochodów to modele, które są bardzo często wykorzystywane w różnych jednostkach policji. Zdecydowano się na propozycje, takie jak Hyundai i30, Kia Ceed czy Volkswagen Transporter i Caddy.

Poza nimi do funkcjonariuszów trafią także mniej oczywiste auta - Toyota Land Cruiser czy nieoznakowany Volkswagen Passat. Najciekawszym okazem jest jednak zdecydowanie Hyundai Kona. To nieoznakowany samochód ze 177-konnym silnikiem benzynowym pod maskąm, łączonym dwusprzęgłową przekładnią i napędem na wszystkie koła. Zostaną wykorzystane do szybkiego reagowania na różnych nawierzchniach.

Może zainteresuje Cię to: OD 1 STYCZNIA KONTROLA DROGOWA BĘDZIE WYGLĄDAĆ INACZEJ. POLICJANCI MAJĄ NOWE OBOWIĄZKI

Polecamy także: KONKRETNE AUTA NA CELOWNIKU POLICJI! JUŻ KILKU TYSIĄCOM KIEROWCÓW ODEBRANO DOWODY REJESTRACYJNE

Na portalu "Życie" informowaliśmy o: ZA TO WYKROCZENIE ZAPŁACISZ 5200 ZŁOTYCH MANDATU. OD 1 STYCZNIA KIEROWCY MOGĄ SPODZIEWAĆ SIĘ WYŻSZYCH KAR