Jak informuje Biznes Info, policyjna akcja SMOG zaczęła się od początku 2019 roku. Akcja nie jest prowadzona stale, a realizowano ją w konkretne dni. W przeciągu ostatnich miesięcy było to 9 dni, kiedy funkcjonariusze przeprowadzali dodatkowe kontrole.

Wyniki tej policyjnej akcji są zaskakujące. Mundurowi skontrolowali 220 tysięcy aut. Kilka tysięcy kierowców musiało oddać funkcjonariuszom swoje dokumenty. Jeśli po zbadaniu dymomierzem okazuje się, że emisja spalin jest nadmierna, to policjanci nie mają litości i odbierają dowód rejestracyjny.

- Podczas dziewięciu dni akcji policjanci zatrzymali ok. 7,8 tys. dowodów rejestracyjnych. W tej liczbie 2170 dokumentów zatrzymano w związku z nadmierną emisją spalin. A te statystyki na pewno ulegną zmianie – powiedział Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Akcja SMOG wymierzona jest przeciwko samochodom, które nadmiernie zatruwają powietrze, którym oddychamy, oraz środowisko naturalne. Jej celem jest głównie wyeliminowanie aut, których emisja spalin jest nadmierna.

Jednak policjanci deklarują, że akcja SMOG ma również na celu wytypowanie oraz wycofanie z użytku pojazdów, które w inny sposób negatywnie wpływają na środowisko.

- Działania te pozwolą wskazać samochody, które nie powinny być dopuszczone do jazdy ze względu na przekroczenie norm emisji spalin. Jednak oprócz tego policjant wykonujący kontrolę stara się też zwrócić uwagę na inne defekty pojazdu mające wpływ na ekologię – poinformował Rafał Kobryś.

Przypomnij sobie o... MOŻNA OTRZYMAĆ NAWET 90 TYSIĘCY NA ZAKUP NOWEGO SAMOCHODU! WYSTARCZY SPEŁNIĆ TYLKO DWA WARUNKI

Jak informował portal Życie: MOCNE SŁOWA FUNKCJONARIUSZY Z GDAŃSKA: ,,PRAWDZIWE GLINY. MY TU K..., RZĄDZIMY. RZĄDZIMY TYM MIASTEM"

Portal Życie pisał również o: ŚWIETNA PROMOCJA W PRZEBOJOWEJ APLIKACJI! ZAŁOŻYSZ KONTO ZA DARMO I JESZCZE DOSTANIESZ PIENIĘŻNY BONUS!