PRÓBA KRADZIEŻY

Zdarzenie miało miejsce 22 listopada 2019 roku. Tadeusz Żołnowski, pracujący jako listonosz, około godz. 9:00 dostarczał listy na ul. Zamkowej w Kartuzach. Wracał właśnie z jednego z domów, w których dostarczył przesyłkę, kiedy zauważył obcego mężczyznę kradnącego paczkę z jego służbowego samochodu.

Pan Żołnowski od razu zaczął gonić złodzieja. W pewnym momencie przestępca odwrócił się do niego i zaczął mu grozić nożem. Dzięki pomocy przechodnia udało się jednak obezwładnić agresora i przytrzymać go do przyjazdu policji.

Listonoszowi ani przechodniowi nic się nie stało. Złodziejem okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, który już usłyszał zarzuty. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za kradzież rozbójniczą może zostać skazany na karę pozbawienia wolności do 10 lat.

SŁOWA UZNANIA

Komendant Powiatowy Policji w Kartuzach, kom. Andrzej Kiełkowski, złożył specjalne podziękowania dla bohaterskiego listonosza. Przekazał panu Tadeuszowi Żołnowskiemu również okolicznościowy podarunek.

Aspirant Piotr Gdaniec, oficer prasowy KPP w Kartuzach, opisywał, że listonosz wykazał się naprawdę dużo odwagą, gdy ruszył w pościg za uzbrojonym złodziejem. Podjęcie konfrontacji z niebezpiecznym mężczyzną wymagało dużego hartu ducha.

Policjanci podkreślali, że szczęśliwe w całym zdarzeniu nikomu nie stała się krzywda, a złodziej zostanie odpowiednio ukarany za swoje czyny.

Przypomnij sobie o… NIEKTÓRZY EMERYCI DOSTANĄ W 2020 ROKU NAWET O 700 ZŁ WIĘCEJ NIŻ INNI. KTO TRAFI DO GRONA UPRZYWILEJOWANYCH

Jak informował portal Życie: TE GWIAZDY DUŻO PRZESZŁY W 2019 ROKU. ROZENEK, LIS I KRÓLIKOWSKI ZNALEŹLI SIĘ W SZPITALU, A IBISZ STRACIŁ BLISKĄ OSOBĘ

Portal Życie pisał również o… IMPONUJĄCY HOROSKOP NA 2020 ROK. TRZY ZNAKI ZODIAKU BĘDĄ MIEĆ OGROMNE SZCZĘŚCIE