Słupska policja poinformowała niedawno, ofiarą szajki oszustów padło w mieście 5 starszych osób. Wszystkie oszustwa zostały dokonane tzw. metodą na policjanta. Złodzieje dzwonili do wytypowanych staruszków podając się za funkcjonariuszy i ostrzegając przed oszustami grasującymi po mieście.

Po raz kolejny telefonowali, aby przekazać informację o aresztowaniu wnuka lub o prowadzonej akcji policyjnej.W trakcie rozmowy przekonywali starsze osoby do przekazania pieniędzy.

Nie wszyscy spośród staruszków, z którymi się kontaktowali, dali się nabrać na ich sztuczkę. Jak podaje onet.pl, udało się im jednak omamić minimum 5 emerytów w wieku od 69 do 91 lat.

Jedna z pokrzywdzonych, 89-letnia kobieta, wyrzuciła przez okno oszczędności życia w kwocie 40-tysięcy złotych, ponieważ tak umówiła się z oszustami. Nieco mniejszą kwotę straciła 69-latka. Kolejne trzy osoby zostały okradzione łącznie na 77 tysięcy złotych. Wszyscy pokrzywdzeni stracili w sumie ponad 150 tysięcy złotych.

Policja prowadzi intensywne poszukiwania sprawców tych oburzających oszustw. Jednocześnie apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności. Funkcjonariusze przypominają, że nigdy nie dzwonią i nie podają drogą telefoniczną informacji o prowadzonych działaniach. Tym bardziej nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy.

Każda telefoniczna prośba o oddanie pieniędzy powinna być potraktowana z największą podejrzliwością. Policjanci radzą, że w takiej sytuacji najlepiej skontaktować się z najbliższym posterunkiem policji pod numerem telefonu 997 lub alarmowym 112.

Przypomnij sobie o…STARUSZKA UTKNĘŁA NA WIELE DNI WE WŁASNEJ WANNIE. DŁUGO NIKT NIE PRZYCHODZIŁ JEJ NA POMOC

Jak informował portal Życie: KOSZTOWNOŚCI ZA MILIARD EURO ZOSTAŁY SKRADZIONE! POLICJA POSZUKUJE SPRAWCÓW

Portal Życie pisał również o… TINA TURNER SKOŃCZYŁA 80 LAT. GWIAZDA W MUZYCE OSIĄGNĘŁA WSZYSTKO, ALE JEJ ŻYCIE PRYWATNE BYŁO PASMEM NIESZCZĘŚĆ