Poważna awaria systemu bankowego doprowadziła do podwójnego liczenia dokonywanych przez klientów transakcji oraz wyzerowania ich kont.

Sprawa dotyczy Idea Banku, który od wtorku walczy z ogromną awarią. Jej skutki są niezwykle poważne i stanowią ogromne utrudnienie dla setek klientów. Ich transakcje płatnicze są bowiem dublowane, a z kont samoczynnie znikają pieniądze!

Poszkodowani opisują swoje problemy z płatnościami na portalach społecznościowych. Na Infolinię banku nie można się bowiem dodzwonić.

Na łamach mediów społecznościowych Idea Bank podkreśla, że jest świadom zaistniałych problemów. Bank uspokaja również swoich klientów. Zapewnia, że wie o wszystkich skutkach awarii i dokłada wszelkich starań, aby je naprawić.

We wpisie zamieszczonym na Facebooku marki możemy przeczytać, że bank bardzo przeprasza swoich klientów za zaistniałą sytuację i prosi ich o jeszcze trochę cierpliwości. Instytucja zapewnia, że cały czas trwają prace naprawcze, które mają wyeliminować błędy księgowania transakcji.

Idea Bank zapewnia, że z awarią upora się już w ciągu kilku najbliższych godzin. Wówczas bezprawnie potrącone środki zostaną zwrócone na konto swoich właścicieli. Bank wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie:

19 listopada 2019 r. w wyniku błędu systemowego zostały podwójnie zaksięgowane na rachunkach klientów rozliczenia transakcji płatniczych dokonanych przez klientów w okresie weekendowym tj. 16-18 listopada 2019 r. W pliku rozliczeniowym mogą się również pojawić nieliczne transakcje z 15 listopada 2019 r. Przyczyna błędu została zdiagnozowana. Aktualnie Bank pracuje nad jej jak najszybszym rozwiązaniem, a sam błąd został już 19 listopada zgłoszony do dostawcy systemu bankowego. Wszystkie przypadki podwójnego księgowania zostaną usunięte z systemu dzisiaj do końca dnia – zostaną wprowadzone korekty błędnych transakcji na rachunkach klientów. W następnych dniach Bank będzie dokonywał korekt ewentualnych konsekwencji błędu, np. naliczonych nienależnie odsetek od debetu. Klienci, którzy zauważyli nieprawidłowość na swoich kontach nie muszą dokonywać żadnych zgłoszeń – zwrot środków zostanie dokonany automatycznie. Przepraszamy klientów za wszystkie niedogodności, w tym za automatyczną wysyłkę sms-ów o rzekomym przekroczeniu salda na kartach płatniczych

19 listopada 2019 r. w wyniku błędu zostały podwójnie zaksięgowane na rachunkach klientów rozliczenia transakcji...

Gepostet von Idea Bank am Mittwoch, 20. November 2019

Portal "Życie" informuje również... PRZELEWY W BANKU POTWIERDZIMY W NOWY SPOSÓB. ZMIANY JUŻ W KILKUDZIESIĘCIU PLACÓWKACH

Warto sobie przypomnieć... POPULARNY BANK ZNIKNĄŁ DZISIAJ Z POLSKIEGO RYNKU! CO SIĘ STANIE Z JEGO KLIENTAMI

Na portalu "Życie" dowiesz się także... PKO BP PRZYMIERZA SIĘ DO WIELKICH ZMIAN. KLIENCI SĄ NIEŹLE ZDZIWIENI