Piotr M., proboszcz parafii w Ruszowie na Dolnym Śląsku stawił się przedwczoraj na drugiej rozprawie w Sądzie Rejonowym w Zgorzelcu. Jest oskarżony o molestowanie dwóch dziewczynek niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu umiarkowanym. Ksiądz przygotowywał je do komunii świętej i w tym czasie miał dopuszczać się molestowania.

Jak informuje gazeta.pl, do śledczych zgłosiło się również kilkanaście kobiet, które także miały być przez Piotra M. molestowane w przeszłości. Sprawy dotyczą nawet lat 80., kiedy oskarżony był wikarym we wrocławskim Nowym Dworze.

Najstarsze zgłoszone przypadki uległy już przedawnieniu. Z tego powodu zostaną dołączone do odrębnego postępowania.

Zarówno w trakcie pierwszej rozprawy, która miała miejsce pod koniec października, jak i drugiej, Piotrowi M. towarzyszyła w sądzie grupa parafian. Wierni odmawiali na sądowym korytarzu różaniec, a przed pierwszą rozprawą, jak poinformowały „Fakty” TVN, odśpiewali również psalm.

Przedwczoraj jedna z kobiet krzyczała w czasie przejścia przez korytarz oskarżonego: "Przepuśćcie świętego, przepuśćcie świętego".

Za to wobec poszkodowanych dziewczynek, parafianie Piotra M. nie mają litości. Jedna z osób, która wspiera rodziny dzieci przekazała dziennikarzom, że kobieta broniąca oskarżonego księdza miała określić dziewczynki jako „małe prostytutki”. Zwolenniczka Piotra M. uznała też, że są one „opętane przez szatana”.

Jak na razie oskarżony ksiądz nie przyznaje się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Jeśli w sądzie udowodniona zostanie jego wina, to może trafić do więzienia nawet na 12 lat. Wobec Piotra M. nie toczy się jedynie postępowanie w Sądzie Rejonowym. Wszczęto również wobec niego postępowanie kanoniczne, a także zawieszono go w czynnościach kapłańskich.

Przypomnij sobie o... KSIĄDZ DOPUŚCIŁ SIĘ TEGO WOBEC UCZENNICY? WSZYSTKO DZIAŁO SIĘ NA LEKCJI RELIGII!

Jak informował portal Życie: NIETYPOWE ZACHOWANIE KSIĘDZA. ODMÓWIŁ UDZIELENIA KOMUNII ŚWIĘTEJ ZNANEMU POLITYKOWI

Portal Życie pisał również o… BOLĄCZKA LOKATORÓW WYNAJMOWANYCH MIESZKAŃ! PRZEZ TAKI ZAPIS W UMOWIE NAJMU MOGĄ SZYBKO TRAFIĆ NA BRUK