Business Insider donosi, że grudniowe wydania popularnych magazynów będą ostatnimi, które znajdą się na polskim rynku. Chodzi tu o czasopisma z portfolio Marquard Media Polska. To jeden z największych polskich wydawców prasowych.

Rezygnacja z prasy drukowanej oznacza, że z polskiego rynku zniknie wiele popularnych tytułów. Dużą ich część stanowią magazyny przeznaczone tylko dla panów - „Playboy”, „CKM” oraz „Esquire”.

W grudniu po raz ostatni do druku trafią również inne popularne magazyny, m.in. „Joy”, a także „Harper’s Bazaar”. Ta wiadomość zmartwi przede wszystkim panie. To właśnie one stanowią bowiem ich grupę docelową.

Wycofanie segmentu prasy drukowanej z portfolio Marquard Media Polska to koniec rynku prasy, jaki znamy. Tak drastyczne cięcia świadczą bowiem o zdecydowanym przenoszeniu działalności wydawców do świata cyfrowego.

Zmiany te tłumaczy Bijan Khezri, prezes Marquard Media Polska, w rozmowie z Business Insider:

Kontynuowanie wydawania pism drukowanych byłoby dla nas kosztem utraconych możliwości. Możemy nasze zasoby wykorzystać lepiej.

Z analizy Związku Kontroli Dystrybucji Prasy wynika, że Polacy coraz rzadziej sięgają po drukowane magazyny. W ostatnich latach sprzedaż „Playboy’a” spadła o ponad 13%.

Spadający popyt sprawił, że już w zeszłym roku firma postanowiła zrezygnować z kilku mniej popularnych tytułów. Wówczas wstrzymane zostało wydawanie magazynów „Shape” i „Hot Moda”.

W tej chwili firma chce się skupić na swoim rozwoju w sieci. Marka jest wydawcą popularnych stron internetowych Autostuff.pl, Kozaczek.pl czy Papilot.pl. Możemy przypuszczać, że to właśnie na nich skupi się Marquard Media Polska.

Wycofanie z rynku tak wielu tytułów nie pozostanie bez wpływu na skład ich redakcji. Zwolnione zostanie około 70% osób ze 120 pracujących obecnie w firmie.

Warto sobie przypomnieć... ZADZIWIAJĄCE ZACHOWANIE URZĘDNIKA! DOSYPYWAŁ COŚ UKRADKIEM KOBIETOM DO NAPOJÓW

Portal "Życie" donosi... DOROTA WELLMAN ROZEBRAŁA SIĘ KILKA LAT TEMU W SZCZYTNYM CELU

Jak informuje portal "Życie"... TOMASZ KAMMEL ZWOLNIONY Z TVP! ZASTĄPI GO 19-LATEK